W projekcie domu jednorodzinnego zlokalizowanego na niewielkim zboczu tuż przy lesie ważne było wyraźne rozdzielenie funkcji i otwarcie na malownicze widoki.
Aby sprostać temu zadaniu, architekci z pracowni Goik zaproponowali trzy, połączone ze sobą bryły o tradycyjnej formie domków na planie prostokąta przykrytych dwuspadowym dachem. Każda z brył ma przypisaną oddzielną funkcję — garaż, część reprezentacyjna i część prywatna, całość połączona jest dwoma łącznikami.
aksonometria
© Goik Architects
Budynek jest parterowy i podpiwniczony. Wykorzystując ukształtowanie terenu od południowej strony działki, architekci zaplanowali wielopoziomowe tarasy oraz basen. Na tarasie przewidziana jest także kuchnia polowa (przed garażem), strefa jadalna oraz przestrzeń do rekreacji.
W piwnicy, z której możliwe jest wyjście na ogród, wydzielone zostały pomieszczenia przeznaczone na saunę, siłownię, łazienkę, przestrzeń dla psów i... dla węży. Na parterze natomiast zlokalizowany jest garaż, salon z kuchnią, sypialnia i łazienka.
rzut przyziemia
© Goik Architects
Zgodnie z projektem, elewacje poszczególnych budynków mają być wykonane z jednego materiału rozróżnionego kolorystyczne. Główna część założenia pokryta ma być drewnem palonym i uzupełniona jasnym drewnem sosnowym.