Czy można zastąpić konwencjonalny bar drewnianym regałem? Czy ciekawe kulinarnie miejsca zarezerwowane są tylko dla bezpośrednich centrów miast? Wreszcie, czy restauracja może stanowić zaczątek integracji społecznej? Wrocławska restauracja Pieno pokazuje, że można.
Zlokalizowana we wrocławskiej dzielnicy Psie Pole restauracja Pieno docelowo miała wyróżniać się swoim sposobem organizacji, kolorystyką, a także, wyjątkowym regałem. Przytulny, domowy charakter wnętrza ma zachęcać do tworzenia sąsiedzkich więzi i lokalnej integracji.
Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie goście nie tylko zjedzą wyśmienite dania, ale także odczują autentyczną atmosferę włoskiego stylu życia i wartości, jakie niesie za sobą dobrze zintegrowana sąsiedzka społeczność. Nasz regał, pełen smakowitych propozycji, jest dla mieszkańców osiedla jak otwarta księga kulinarnych przygód — wskazują autorzy projektu i założyciele pracowni Znamy się: Bogna Kawa-Nowak, Aleksandra Majdzik i Wojciech Nowak.
restauracja zlokalizowana jest we wrocławskiej dzielnicy Psie Pole
fot.: Migdał Studio | © ZNAMY SIĘ
dolce vita
Aranżacja Pieno bardziej niż do konkretnych stylów wnętrzarskich chcę odwoływać się do charakteru włoskiej codzienności — bliskich relacji budowanych między innymi przez wspólne spożywanie posiłków. Ten włoski charakter ma zostać dopełniony przez elementy vintage zastosowane w restauracji.
wnętrze miało budować kameralny charakter
fot.: Migdał Studio | © ZNAMY SIĘ
Uwagę przykuwa czarno biała ceramiczna posadzka w pasy kontrastująca z bielą i szarościami ścian i sufitu, który dodatkowo nie został wyrównany, lecz zostawiony w bardziej surowym kształcie. Dominujące obok bieli i czerni są kolory delikatnej, butelkowej zieleni, burgundowej czerwieni czy szerokiej palety brązów.
uwagę przykuwa czarno biała ceramiczna posadzka w pasy kontrastująca z bielą i szarościami ścian
fot.: Migdał Studio | © ZNAMY SIĘ
regał w miejsce baru
Elementem przykuwającym uwagę w tym wnętrzu jest ciekawe zastosowanie regału, który zajął miejsce zwykle przeznaczone dla konwencjonalnych barów. Minimalistyczny regał dodatkowo zdobiony odcieniami czerni, czerwieni i drewna wypełniony jest nie tylko akcesoriami, które mają budować przytulność wnętrza, ale również ze sprzętami. W ten sposób projektanci chcieli stworzyć kameralny charakter, zachęcający do integracji i spotkań.
uwagę w Pieno przykuwa zastosowanie regału zamiast baru
fot.: Migdał Studio | © ZNAMY SIĘ
miejsce do spotkań
Do istotnych elementów aranżacji Pieno należy również układ stref w restauracji uwzględniający część sąsiedzką z przestrzenią do spotkań, spokojniejszą część kameralną i część degustacyjną. Taki układ pozwala na stworzenie warunków bliższych domowemu odpoczynkowi.
wnętrze podzielono na trzy strefy: sąsiedzką, kameralną i degustacyjną
fot.: Migdał Studio | © ZNAMY SIĘ
kumulacja wielu czynników
Aranżacja Pieno zaprojektowana przez Znamy pozwala łączyć esencję włoskiego nastroju, kameralny charakter sprzyjający spotkaniom towarzyskim i styl vintage. Przełamanie przez zastosowanie regału dodatkowo nadaje tej przestrzeni wyjątkowego charakteru.
aranżacja Pieno bardziej niż do konkretnych stylów wnętrzarskich chcę odwoływać się do charakteru włoskiej codzienności
fot.: Migdał Studio | © ZNAMY SIĘ