W Sopocie, w części nowego budynku dworca powstały trzy oddzielne apartamenty. Znużeni podróżni mogą wynająć je, by w ich zaciszu odpocząć i znaleźć ukojenie. Nie jest to przesada, ponieważ zaprojektowane przez Małgorzatę Hendrych-Lubińską wnętrza wyciszają i wprowadzają w stan równowagi.
Architektka z biura projektowego LOFFT otrzymała za zadanie aranżację otwartej przestrzeni mierzącej 120 metrów kwadratowych. Na tej powierzchni stworzyła trzy oddzielne apartamenty w podobnym stylu, ale różniących się kolorystyką. Każdy z nich można wynająć — w środku znajdziemy nie tylko wygodne łóżko, łazienkę i kuchnię, ale również intrygujące sąsiedztwo. Mimo iż apartamenty znajdują się na dość znacznej wysokości, zza pokaźnych przeszkleń zaglądają do wnętrza rosnące za nimi drzewa.
każdy z nich można wynająć — w środku znajdziemy nie tylko wygodne łóżko, łazienkę i kuchnię, ale również intrygujące sąsiedztwo
© LOFFT ARCHITEKTURA WNĘTRZ
Z jednej strony apartamenty otaczają tarasy pełne zieleni, z drugiej budynek nawiązujący do stylu industrialnego. To właśnie ten widok stanowił największą inspirację dla architektki. Stąd we wnętrzu pojawiły się fabryczne nawiązania — szczególnie widoczne w surowości przestrzeni. Charakterystyczna jest tu również naturalna kolorystyka.
wyspa relaksu
W każdym z trzech apartamentów, na samym środku znajduje się wyspa służąca gościom do wypoczynku, relaksu i snu. Składa się na nią łóżko, szezlong, pufa oraz kanapa. Przy każdym z modułowych elementów został umieszczony specjalny, nakładany stolik, by można położyć na nim kubek z kawą czy talerzyk.
architektka z biura projektowego LOFFT otrzymała za zadanie aranżację otwartej przestrzeni mierzącej 120 metrów kwadratowych
© LOFFT ARCHITEKTURA WNĘTRZ
Wnętrze apartamentów jest spójne z widokiem za oknem — materiały wykończeniowe znajdujące się na elewacjach poszczególnych budynków, zostały przeniesione do środka. Widać je w elementach wykończeniowych, lampach oraz meblach. Łazienki i aneksy kuchenne, w jakie zostały wyposażone apartamenty, zostały zaprojektowane tak, by wpasowywać się w przestrzeń — toalety wyznaczają przeszklone ściany, a zabudowa kuchenna wykonana jest z tego samego materiału, co posadzka.