Przestrzeń mikroapartamentu można zmieniać wedle woli i potrzeby — stworzyć przytulną sypialnię, miejsce do pracy lub salon dla gości. Coraz bardziej popularna staje się idea kompaktowych mieszkań, w których na niewielkiej przestrzeni można stworzyć wygodne i przede wszystkim wielofunkcyjne wnętrze — nie tylko dla studentów!
Dwuosobowe łóżko, które zamienia się w kanapę, składane biurko i duże lustro optycznie powiększające wnętrze. Do tego w pełni wyposażona kuchnia i elegancka łazienka. To wszystko zmieściło się w mikroapartamencie pokazowym przy ulicy Legnickiej we Wrocławiu.
wyraźny podział na strefy
W mikroapartamencie jest wszystko, czego potrzeba do codziennego życia: strefa dzienna z dwuosobowym łóżkiem, stołem i miejscem pracy dla dwóch osób, łazienka z prysznicem oraz aneks kuchenny, a także klimatyzacja. Dużą rolę w strefie dziennej odgrywają rozkładane meble: stolik, biurko z dwoma stanowiskami do pracy i łóżko, które zmienia się w kanapę. To duża oszczędność miejsca. Tuż przy łóżku znajdują się zamykane szafy i szafki do przechowywania ubrań lub innych rzeczy.
w mikroapartamencie przeważają naturalne materiały takie jak drewno i beton oraz dominują klasyczne kolory: brązowy, szary, biały i czarny
fot. BY MADE
W mikroapartamencie przeważają naturalne materiały takie jak drewno i beton oraz dominują klasyczne kolory: brązowy, szary, biały i czarny. Kompozycja kolorów stworzyła granicę pomiędzy strefami. Część kuchenną tworzy aneks z płytą grzewczą, lodówką, czajnikiem i innymi sprzętami. Jest nawet pralko-suszarka i mikrofalówka. Poszczególne elementy są niewielkie. Postawiono tu na minimalizm. Kuchnia została urządzona w ponadczasowej i eleganckiej biało-czarnej kolorystyce. Te same kolory dominują w łazience z kabiną prysznicową i umywalką.
Dużą zaletą tak urządzonego i wyposażonego mikroapartamentu jest wielofunkcyjność. Z powodzeniem może być wykorzystywany jako kawalerka, pokój hotelowy, pracownia, biuro lub stancja.