Czy wnętrza domu mogą jednocześnie pobudzać i uspokajać podczas przejścia między pokojami? W jaki sposób pogodzić zieleń, miedź i pastelowe kolory? Najnowsza realizacja architektek wnętrz z pracowni Butterfly Studio pokazuje, jak osiągnąć takie efekty.
to na co warto zwrócić uwagę w tym wnętrzu, to wyjątkowe kształty płytek i paneli. Pojawiają się tu różnorodne wzory
© Butterfly Studio
wstępny pomysł na projekt
Do pracowni Buttefly Studio zgłosili się inwestorzy, na co dzień zajmujący się projektowaniem graficznym i programowanie. W swoim domu pod Warszawą chcieli stworzyć wyjątkową przestrzeń, w której priorytetem było postawienie na nietypowe efekty. Realizacja ma zostać ukończona w 2022 roku, a projektowany metraż wynosił sto dziesięć metrów kwadratowych.
kolorystyka, oparta jest głównie na kolorze miedzi i odcieniach zieleni
© Butterfly Studio
Projekt domu pod Warszawą od początku był dla nas ciekawym wyzwaniem projektowym. Inwestorzy zajmują się grafiką oraz programowaniem, od samego początku byli otwarci na mocne akcenty, odważne rozwiązania i ciekawe zestawienia kolorystyczne — wspominają autorki projektu, Anna Baranowska i Joanna Felczuk z Butterfly Studio.
łazienka na piętrze jest wykonana w bardziej spokojnych tonach
© Butterfly Studio
w jaki sposób utworzono podział wnętrz?
Istotne w tym projekcie było podzielenie domu na dwie strefy kolorystyczne. Istotne było, by na parterze stworzone bardzo kolorowe, wykorzystujące różnorodne faktury i kształty wnętrze. Ważne było również wykorzystanie miedzi, na co naciskali inwestorzy. W inny sposób rozwiązano pomieszczenia na piętrze, w którym żywe kolory priorytetowe na parterze zastąpione zostały barwami wyciszonymi. Przede wszystkim sypialnia miała być przestrzenią bardziej poważną i elegancką — tworzącą miejsce odpoczynku.
W przestrzeni domu wyróżnia się również samo wejście do domu. Utrzymane zostało w ciemnej tonacji, starając się stworzyć element zaskoczenia, by za szklanymi drzwiami dostrzec bardzo jasną, kolorową przestrzeń z widokiem na las za oknem.
przedsionek celowo został przyciemniony
© Butterfly Studio
nietypowe kolory i wyjątkowe materiały
Sposób wykorzystania kolorystyki jest równie istotny. Dla inwestorów istotne było pojawienie się dwóch kolorów — miedzi oraz odcieni zieleni. Projektantki z ButterflyStudio dołożyły do tego błękit, granat i róż — których głównym celem jest współgranie z kolorami docelowymi.
Wybór materiałów okazał się być bardzo różnorodny — nad blatem w kuchni wykorzystano płytki w kształcie rybich łusek. Łazienka, która znalazła się przy sypialni, została wykonana w sposób odmienny od pozostałych wnętrz. Znalazła się w niej wolnostojąca wanna, stonowane, antracytowe płytki ułożone w jodełkę i klimatyczne oświetlenie.
w przestrzeni salonu najlepiej widać kontrast kolorystyczny wnętrza
© Butterfly Studio
Wnętrze domu zaprojektowane przez Butterfly Studio stara się szukać różnorodnych rozwiązań w wykorzystaniu kolorystyki we wnętrzach — od miedzi przez zieleń.
sypialnia docelowo miała być przestrzenią spokojniejszą i bardziej stonowaną
© Butterfly Studio