Place zabaw Buglo nie tylko dają radość i rozwijają najmłodszych. Zachwycają też designem! Lider wśród polskich producentów placów zabaw stworzył Zespół Projektów Indywidualnych, który kreatywne wizje architektów i osób odpowiedzialnych za przestrzenie publiczne, przekuwa w funkcjonalne przestrzenie dziecięce.
O tym, co przyczyniło się do rozszerzenia oferty, jak zespół może pomóc architektom i gdzie jest granica kreatywności opowiada Jacek Mamel, Dyrektor Handlowy w Buglo.
Plac zabaw Ellipsum w Ukrainie
© BUGLO
Dlaczego powstał Zespół Projektów Indywidualnych?
Motto nowego teamu to „Let”s make more fun!”. Od pewnego czasu zauważaliśmy, że istnieje duże zapotrzebowanie na projekty spoza mainstreamu. Coraz więcej naszych klientów szukało rozwiązań wykraczających poza standardowe produkty. Czasem dlatego, że powierzchnia przyszłego placu zabaw była zbyt mała na konkretne urządzenie, czasem potrzebna była nietypowa wersja kolorystyczna czy zmienienie danego elementu urządzenia. Tego typu modyfikacje stały się na tyle potrzebne, że postanowiliśmy wyodrębnić oddzielne zespoły zajmujące się nietypowymi projektami. Co ważne – to nie tylko modyfikacje urządzeń, które już były w naszej ofercie.
Statek z serii Robinia Play na Cyprze
© BUGLO
A co jeszcze?
To też zupełnie nowe projekty dopasowane do potrzeb klienta. Zespół Projektów Indywidualnych składa się z managera sprzedaży, grafika i projektanta. Manager dokładnie bada potrzeby klienta i nadzoruje prace nad projektem. Grafik tworzy koncept wizualny, który projektant zamienia na projekt możliwy do zrealizowania i produkcji. Połączenie tych kompetencji pozwala na stworzenie czegoś zupełnie nowego. Wszystko z uwzględnieniem norm bezpieczeństwa i designu, który zawsze był wyróżnikiem Buglo, ale także funkcjonalności wspierających dzieci w rozwoju.
Zestaw z serii Mega w Warszawie
© BUGLO
W jakim aspekcie Zespół Projektów Indywidualnych może wesprzeć architektów w pracy?
Architektów wspieramy w urzeczywistnianiu ich kreatywnych wizji. Osoby, które dotychczas z nami współpracowały, wcześniej nie miały możliwości stworzenia czegoś, o czym od dawna myślały, a czego nie było dotychczas na rynku. Teraz jest to w zasięgu ręki. Nowy zespół Buglo w ciągu od 2 do 5 dni od przesłania zapytania, przedstawia wstępny projekt oraz ofertę, a po zaakceptowaniu go przez klienta zabiera się do prac projektowych. To czas, którego nie zagwarantuje nikt inny.
Czy każda z takich koncepcji architekta bez wyjątku jest możliwa do zrealizowania?
Jeśli technologia i założenia projektowe pozwolą na stworzenie projektu, który jest zgodny z normami bezpieczeństwa, to jak najbardziej tak. Do tego aspektu placów zabaw mamy w Buglo bezkompromisowe podejście. Zabawa może być nieszablonowa, ale zawsze musi być bezpieczna.
Wieże z serii Mega w Barwicach
© BUGLO
Jak dużo takich projektów powstaje?
Zespół wystartował w maju i od pierwszego miesiąca miał ręce pełne roboty. Po 6 miesiącach pracy na swoim koncie mieliśmy niemal 500 projektów. Nie spoczywamy na laurach i wierzymy, że najciekawsze wyzwania wciąż przed nami.
Czy to oznacza, że Buglo w ciągu kilku lat zmieni podejście do projektowania przestrzeni dla dzieci?
To będzie spełnienie marzeń! Standardowe place zabaw są oczywiście niezwykle ważne w rozwoju motorycznym czy sensorycznym dzieci. Nowatorskie projekty pozwalają dzieciom dodatkowo poszerzać horyzonty i doświadczać wyjścia poza schemat. To rozbudza ciekawość, która jest bardzo istotna w rozwoju młodego człowieka.
Jacek Mamel, Dyrektor Handlowy Buglo (Polska)
© BUGLO
By nawiązać współpracę z Zespołem Projektów Indywidualnych, wystarczy skontaktować się z Działem Handlowym Buglo i przedstawić swoją koncepcję.
Więcej informacji na stronie firmy BUGLO w portalu PdA.