W obliczu wyzwań współczesnego świata — kryzysu klimatycznego i problemów w łańcuchach dostaw materiałów — to, co i jak budujemy, wymaga przemyślenia na nowo. Jak robić to mądrze, sprawnie i ekologicznie? Nad tym zastanawiać się będą już w marcu prelegenci i uczestnicy międzynarodowej konferencji Manufacturing Brighter Future w Krakowie.
W dniach 25–27 marca br. w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie odbędzie się międzynarodowa konferencja Manufacturing Brighter Future organizowana przez Komisję Urbanistyki i Architektury Oddziału PAN w Krakowie, Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki, Wydział Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz School of Architecture and Design New York Institute of Technology.
Wydarzenie skupiać się będzie na modularyzacji projektowania, poszukiwaniu nowych technologii i rozwiązań dla odpowiedzialnego, trwałego, opłacalnego, odpornego i pięknego budownictwa w obliczu kryzysu klimatycznego i wyzwań związanych z łańcuchami dostaw materiałów.
Jak będziemy budować teraz i w przyszłości? Czy istnieje sposób na projektowanie i dostarczanie budynków, które mogą naprawdę sprostać wyzwaniom naszych czasów? Jakie technologie można wykorzystać? — pytają organizatorzy.
Podczas wydarzenia wystąpią między innymi Chris Sharples, założyciel nowojorskiej pracowni SHoP Architects, Anna Dyson — profesora architektury na Yale Schools of Architecture and Environment oraz założycielka Yale Center for Ecosystems in Architecture, która opowie o materiałach pochodzenia biologicznego, a także John DeFazio, dyrektor Raymond Farm Center for Living Arts & Design, który będzie mówił o sztuce, rzemiośle i przemyśle w architekturze u progu trzeciej ery maszyn. W programie przewidziana jest także wizyta w fabryce producenta obiektów modułowych DMD Modular w Skawinie (27 marca).
Szczegółowy program i rejestracja dostępne są na stronie wydarzenia: Manufacturing Brighter Future