Drewno jest niezwykle wdzięcznym materiałem do pracy przy projektowaniu wnętrz. W zależności od sposobu obróbki oraz zestawienia z innymi elementami wystroju można za jego pomocą stworzyć najróżniejsze aranżacje. Tradycyjne, nowoczesne, minimalistyczne, eklektyczne — drewno nadaje wnętrzu wrażenie przytulności, ale i stylu. Przykładem jest mieszkanie w Zagłębiu Dąbrowskim.
Eksperci projektujący luksusowe wnętrza tworzą takie kompozycje, aby mogły one w pełni odpowiadać na wszystkie potrzeby mieszkańców, jednocześnie spełniając ich wyjątkowe i niestandardowe oczekiwania. Przykładem takiej realizacji jest aranżacja nowoczesnego domu na Śląsku. Za projekt odpowiedzialne są architekt Joanna Ochota oraz creative designer Agnieszka Gradoń‑Murek, które kierowały się zasadą stworzenia wysokiej klasy pomieszczeń pełnych ciepła i wygody.
kuchnia sercem domu
O tym, że kuchnia to prawdziwe serce domu, od lat stanowi jej funkcjonalność oraz fakt, iż to właśnie w tym pomieszczeniu spędzamy wiele godzin każdego dnia. Jednak to powiedzenie szczególnie aktualne stało się, gdy w Polsce spopularyzowano kuchnie otwarte na salon. Tym samym przerodziły się one w nierozerwalną część pieczołowicie konstruowanych aranżacji, które w jednym miejscu skupiają zarówno domowników, jak i gości. Gdy kuchnie zaczęły grać pierwsze dekoratorskie skrzypce, zmieniło się także podejście do ich urządzania. Na dopieszczenie aranżacyjne tego pomieszczenia postawiła także projektantka kuchni domu zlokalizowanego w Zagłębiu Dąbrowskim.
projekt kuchni zakładał stworzenie przestrzeni będącej sercem domu, w której rodzina spędza wiele czasu na przygotowywaniu wspólnych posiłków
© materiały prasowe ernestrust
Projekt kuchni zakładał stworzenie przestrzeni będącej sercem domu, w której rodzina spędza wiele czasu na przygotowywaniu wspólnych posiłków. W pierwszym momencie uwagę ma przykuwać wyspa, która „wyrasta” z podłogi, lekko nad nią lewitując. Ten biały element idealnie współgra z wysoką zabudową kuchenną i sufitem podwieszanym. W kolorystyce całego pomieszczenia także dominuje biel. Barwa ta w architekturze jest dla mnie jak płótno pod obraz, który wyrażany jest przez pozostałe rozwiązania, detale, dodatki czy — jak w tym projekcie — przepiękny widok za oknem. To właśnie na białym tle inne elementy nabierają blasku.
Aranżacja miała być spójna i oszczędna w wyrazie. Biżuterią dla kuchni są mosiężne, pionowe listwy, które optycznie podwyższają pomieszczenie. Kolorystyka wnętrz to połączenia, w których inwestorzy czują się najlepiej. Nowoczesna aranżacja została ocieplona drewnem, dzięki czemu wnętrze jest bardzo przytulne. Kontrasty dodają elegancji i charakteru. Moim głównym zadaniem było zadbanie o detale wykończeniowe, znalezienie rozwiązań, które w pełni spełnią potrzeby i oczekiwania Inwestorów oraz prowadzenie projektu od etapu projektowego aż po montaż — mówi creative designer Agnieszka Gradoń-Murek.
w skandynawskim stylu
Styl skandynawski od lat króluje w światowych trendach wnętrzarskich, dlatego część elementów przypisanych do niego tak chętnie wykorzystywane jest w wielu aranżacjach domów. Drewno i materiały drewnopodobne typowe dla tego stylu wprowadzają do pomieszczeń harmonię oraz poczucie bliskości z naturą. Ekskluzywna realizacja kuchni doskonale wpasowała się w ekstrawagancki, oparty na kontraście projekt. Jednym z głównych elementów, na które można zwrócić uwagę zaraz po wejściu do nieruchomości, jest wyjątkowa, awangardowa wisząca szafa. Drewniany mebel zamontowany jest odwrotnie do przyjętych projektów, czyli do sufitu, zostawiając na dole odpowiednią przestrzeń wypełnioną taflą lustra.
garderoba została zaplanowana w taki sposób, by mieszkańcy mieli łatwy dostęp do odzieży i akcesoriów, czując się w tej przestrzeni jak w luksusowym salonie
© materiały prasowe ernestrust
Kolejnym niecodziennym elementem tego projektu jest garderoba wykończona w stylu butikowym. Jest to pomieszczenie, które idealne spełnia swoją funkcję dotyczącą przechowywania, ale również staje się dodatkową dekoracją pasującą do całego domu. Garderoba została zaplanowana w taki sposób, by mieszkańcy mieli łatwy dostęp do odzieży i akcesoriów, czując się w tej przestrzeni jak w luksusowym salonie. Garderoba gwarantuje maksymalne wykorzystanie przestrzeni oraz wygodną organizację przechowywania ubrań, dodatków czy biżuterii. Dominująca kolorystyka to czerń i szarość, nadająca wnętrzu jeszcze więcej elegancji oraz intymności.
elegancka łazienka
Projektantki podążając za spójnym konceptem, stworzyły łazienkę wypełnioną światłem i przestrzenią. Biel w projekcie wnętrza podkreśla jego elegancję oraz wprowadza harmonię estetyczną w jego ogólnym odbiorze. Zabudowa łazienkowa łączy wysoką funkcjonalność w życiu codziennym z modnym, minimalistycznym wyposażeniem, wpisującym się w prestiżowy projekt całego domu. Tworząc luksusowe projekty, architekci stawiają funkcjonalność w takim samym stopniu, jak i na estetykę wykończenia i spójność aranżacji. Zmieniające się trendy oraz dostęp do nowoczesnych rozwiązań pozwalają na urzeczywistnianie wymarzonych idei.
biel w projekcie wnętrza podkreśla jego elegancję oraz wprowadza harmonię estetyczną w jego ogólnym odbiorze
© materiały prasowe ernestrust