Światowe Wiodące Targi Architektury Materiałów i Systemów Budowlanych, czyli największa światowa wystawa budownictwa odbędzie się w dniach 13 – 17 stycznia 2025 w Monachium. Organizowane co dwa lata targi tradycyjnie już wypełnią wszystkie dostępne 18 hal na terenach targowych Monachium, zajmując łączną powierzchnię 200.000 mkw. Ostatnia edycja w 2023 roku zgromadziła 2260 wystawców, których odwiedziło blisko 200 tysięcy zwiedzających. Zwiedzanie takiej powierzchni i zapoznanie się z tak bogatą ofertą wymaga zaplanowania kilkudniowej wizyty.
Targi BAU to kompletny przegląd wszelkich materiałów, systemów i rozwiązań stosowanych w budownictwie ze wskazaniem na najnowsze trendy związane z ochroną klimatu, energooszczędnością, zrównoważonym rozwojem i wykorzystaniem najnowszych technologii. Głównym ich celem jest prezentacja innowacji i rozwoju budownictwa mieszkalnego, przemysłowego, użytkowego oraz wnętrz. Nie ma w Europie lepszego miejsca dla poszukiwania inspiracji dla projektantów i architektów. Inspiracje te dotyczą zarówno konstrukcji budynków jak i wykończenia wnętrz, w nowo budowanych inwestycjach jak i w tych wymagających odbudowy czy modernizacji.
Światowe Targi BAU 2025 w Monachium – inspiracją dla architektów i projektantów
© Biuro Targów Monachijskich w Polsce
Poszczególne hale są zorganizowane tematycznie i poświęcone między innymi takim grupom towarowym jak okna i drzwi, systemy aluminiowe, podłogi, chemia budowlana, pokrycia dachowe, ceramika, oświetlenie, systemy klimatyzacji i wentylacji, bramy garażowe i parkingi, szkło, drewno, kamień, stal i szereg innych produktów stosowanych w budownictwie.
Targi BAU mają szerokie grono odbiorców, adresowane są min. do liderów biznesu architektury, budownictwa i zarządzania, a więc do architektów, designerów, inżynierów budownictwa, planistów, inwestorów, przemysłu budowlanego, handlowców i dystrybutorów materiałów budowlanych, naukowców itd.
Ważnym i ambitnym celem targów jest wytyczanie kierunków przyszłości w budownictwie. Wielu wiodących wystawców prezentuje technologie przyszłości, chrakteryzujące się mniejszą materiałochłonnością, oszczędnością energii i ekologią.
Mnóstwo wiedzy w tym zakresie zostanie zaprezentowane podczas wydarzeń programu towarzyszącego, który w swych konferencjach, forach i pokazach specjalnych stawia przede wszystkim na prezentowanie przyszłości budownictwa.
Wiele różnych czynników wpływa na rozwój branży budowlanej. Tworzą one zmienne warunki rynkowe i wymagają kreatywnych rozwiązań od uczestników rynku. Te dynamiczne zmiany znajdują odzwierciedlenie w kluczowych tematach BAU. należą do nich:
-
odporne, przyjazne klimatycznie konstrukcje
-
transformacja miast, terenów podmiejskich i dzielnic
-
wydajność surowców prowadząca do zrównoważonego budownictwa
-
budownictwo modularne, seryjne, prefabrykowane – jako rozwiązanie dla problemów mieszkaniowych
Światowe Targi BAU 2025 w Monachium – inspiracją dla architektów i projektantów
© Biuro Targów Monachijskich w Polsce
Polska z liczbą około 70 stoisk należy do czołowych wystawców, nie licząc gospodarzy byliśmy 4-tym krajem pod względem ilości wystawców a także 4-tym pod względem odwiedzających gości w 2023 roku. W nadchodzącej edycji styczniowej największe ekspozycje zaprezentują nasze firmy z branży okien, podłóg, aluminium a wśród nich min: Barlinek, Drutex, Decora, Procular, Selena, Aluprof i wielu innych uznanych w Europie producentów. Stoiska przygotowane przez polskie firmy wyglądają profesjonalnie i przyciągają wzrok innowacyjnością. Około 25 polskich firm pokaże się na BAU po raz pierwszy, co z pewnością wzbogaci ofertę z naszego kraju.
Targi BAU to najważniejsza i długo oczekiwana impreza dla szeroko rozumianego przemysłu budowlanego. Na każdej kolejnej edycji liczba premier i nowości jest imponująca. Zachęcamy do zaplanowania kilkudniowej wizyty w Monachium by zobaczyć największą światową prezentację materiałów i technologii budowlanych.
Światowe Targi BAU 2025 w Monachium – inspiracją dla architektów i projektantów
© Biuro Targów Monachijskich w Polsce