Już w najbliższy czwartek o godzinie 9:00 odbędzie się kolejna Pobudka realizowana w ramach interdyscyplinarnego projektu Street Cloud ukazującego innowacje i trendy w sektorach kultury miejskiej związane z nauką, sztuką, architekturą, urbanistyką oraz dizajnem.
Pobudki to rozmowy o początkach kariery, czasie studiów i dzieciństwie prowadzone ze znanymi osobami z branży kreatywnej. Odbywają się one w ramach projektu Street Cloud — mikrotelewizji poświęconej kulturze miejskiej, organizowanej przez kolektyw antyRAMA.
Jak wygląda projektowanie innowacji w zakresie zrównoważonego rozwoju? Skąd pomysł na przetwarzanie zanieczyszczeń jako surowca? Czy da się utrzymać w Polsce z badań? Na te pytanie oraz wiele innych — szczególnie dotyczących swojej kariery zawodowej, czasu studiów, dzieciństwa oraz procesu twórczego opowie Paulina Grabowska z NAS-DRA Conscious Design.
Paulina Grabowska jest projektantką innowacji w zakresie zrównoważonego rozwoju. Uważa, że najcenniejsze, a zarazem najmniej wykorzystywane zasoby na Ziemi to różnego rodzaju zanieczyszczenia. W swoim studio NAS-DRA Conscious Design bada oraz projektuje schematy gospodarki o obiegu zamkniętym, procesy łagodzenia zmian klimatu, a także miejskie farmy. Jest wykładowczynią w School of Form na Uniwersytecie SWPS. Należy do Brain Trust Boma Global. Jest licencjonowaną architektką w Holandii i Polsce. Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki w Delft oraz Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach.
Transmisja rozmowy dostępna będzie tutaj oraz na profilu Facebookowym A&B.
Zapraszamy na czwartkowe Pobudki oraz do udziału w towarzyszącym rozmowie konkursie, w którym nagrodą jest najnowsze wydanie A&B!