Beton architektoniczny w przestrzeni publicznej
Współczesna architektura miejska ewoluuje. Szuka nowych, innowacyjnych materiałów i rozwi ązań, które sprawdzą się nie tylko pod kątem wymagań funkcjonalnych, ale również dostarczą zadawalających doznań estetycznych. W tym aspekcie coraz bardziej na popularności zyskuje beton architektoniczny, który ze względu na swoją innowacyjną odmianę staje się atrakcyjnym rozwiązaniem dla architektów i projektantów.
Ławka z betonu architektonicznego GAAG – przestrzeń miejska
© GAAG
Beton architektoniczny to trwałość, wytrzymałość i uniwersalność.
To sprawia, że jest to jeden z chętniej wykorzystywanych materiałów do kształtowania przestrzeni miejskiej. Zdolność do zapewnienia jednorodnego stylu sprawia, że jest często stosowany przy tworzeniu deptaków, placów i innych elementów infrastruktury miejskiej. Beton łączy się z różnorodnymi kolorystykami i materiałami, który idealnie pasuje do drewna, cegły, szkła, metalu czy kompozytu. Zastosowanie betonu architektonicznego może być bardzo różne, a ograniczeniem jest wyłącznie wyobraźnia klienta. Przynajmniej wtedy, gdy wybierze elementy betonowe na indywidualne zamówienie.
Betonowa donica z siedziskiem drewnianym GAAG – budynek użyteczności publicznej
© GAAG
Elementy betonowe na indywidualne zamówienie – jakie są możliwości?
Współczesny klient bywa wymagający i coraz rzadziej decyduje się na rozwiązania seryjne, a coraz chętniej chce zbudować wokół siebie przestrzeń niepowtarzalną. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, GAAG proponuje usługę wykonania elementów betonowych na indywidualne zamówienie. Jako wieloletni i doświadczony producent betonu architektonicznego tworzy niestandardowe elementy małej architektury tj. stoły, donice dekoracyjne, ławki, ogrodzenia, ażurowe płyty lub nietypowe struktury klasyczne czy kubiczne.
Betonowa ławka z siedziskiem drewnianym GAAG – Szkoła Ławka z betonu architektonicznego GAAG – przestrzeń miejska Podstawowa w Środzie Śląskiej
© GAAG
Łączenie betonu z drewnem, stalą czy szkłem daje projektantom i architektom nowe, nieograniczone możliwości kreowania otoczenia. Podobnie jest z samą strukturą powierzchni betonu, która poddana specjalnym obróbkom tj. szlifowanie, śrutowanie czy wytrawianie może uzyskać zupełnie inny wymiar estetyczny, co dodatkowo może uszlachetnić tworzoną przestrzeń.
Mała Architektura Betonowa GAAG – przestrzeń miejska
© GAAG
Firma GAAG zajmuje się realizacjami zamówień nietypowych zaczynając od tworzenia rysunków warsztatowych poprzez budowę specjalistycznych form po wykonanie prefabrykatów w dowolnych kształtach czy też kombinacji materiałowej.
Więcej informacji na stronie firmy GAAG w portalu PdA