Zakończyliśmy internetowe głosowanie na Nagrodę Publiczności — najlepszą pracę studencką, zgłoszoną na „Konkurs Architektury Ceglanej 2024”. Organizatorem tego ogólnopolskiego wydarzenia był Związek Pracodawców Ceramiki Budowlanej i Stowarzyszenie Architektów Polskich. W plebiscycie wzięło udział 20 projektów, które dostały się do finału konkursu. Nagrodę w kategorii dom jednorodzinny zdobyły: Magdalena Wrona i Dominika Wodek (509 głosów), a w kategorii budownictwo przyszłości zwyciężyli: Maksymiliana Maron i Mikołaj Siatczyński (241 głosów). Gratulujemy nagrodzonym osobom!
Zwycięska praca w kategorii BUDOWNICTWO PRZYSZŁOŚCI
© Maksymiliana Maron, Mikołaj Siatczyński
W konkursie oceniano niezrealizowane projekty mogące być wizją zagospodarowania konkretnej przestrzeni w istniejącej lub abstrakcyjnej lokalizacji. Każda osoba mogła złożyć pracę w jednej lub obu kategoriach.
Jury w składzie: Agnieszka Kalinowska-Sołtys, Daria Kieżun, Jan Belina-Brzozowski, Grzegorz Stiasny oraz Marek Furmańczyk – przedstawiciel Związku Pracodawców Ceramiki Budowlanej nagrodziło 10 prac w dwóch kategoriach: Dom Jednorodzinny oraz Budownictwo Przyszłości. Wyniki konkursu możecie poznać na naszym portalu (zobacz: Wyniki Konkursu Architektury Ceglanej – edycja 2024).
wyniki głosowania
W grudniu br. Architektura & Biznes oddała głos czytelnikom i czytelniczkom, ogłaszając konkurs na Nagrodę Publiczności. Internauci i internautki mogli głosować na swój ulubiony projekt dyplomowy, spośród 20 prac dopuszczonych do finału. Każda osoba mogła głosować na jeden projekt w każdej z kategorii, łącznie w głosowaniu można było oddać dwa głosy.
W kategorii dom jednorodzinny zwyciężyły: Magdalena Wrona i Dominika Wodek,
autorki pracy „Brick Oasis”, wykonanej na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej. Projekt uzyskał 509 głosów.
W kategorii budownictwo przyszłości zwyciężyli: Maksymiliana Maron i Mikołaj Siatczyński,
ktorzy stworzyli pracę „Pawilon w technologii Brick Runner”, wykonaną na Wydziale Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Projekt uzyskał 241 głosów.
Autorki i autor najlepszych prac otrzymają od nas dyplom i roczną prenumeratę miesięcznika „A&B”.
Pełne wyniki głosowania oraz wszystkie biorące w nim udział projekty możecie znaleźć w artykule Wybierz Nagrodę Publiczności w „Konkursie Architektury Ceglanej 2024”.