Architektki Hanna Pietras i Julia Pałuba stworzyły aranżację, która spaja imponujące wnętrza z otaczającą zielenią. Naturalne materiały i stonowana kolorystyka tworzą kojącą atmosferę. Nie brak tu jednak ciekawych rozwiązań i nietypowego wyposażenia.
We wnętrzu dominują stonowane kolory i naturalne materiały
Fot. Mood Authors
Dom z duszą
Budynek ma imponującą powierzchnię 500 m². Główną rolę odgrywa tu drewno, które spełnia funkcję nie tylko materiału budowlanego, ale także dekoracji. Dzięki temu architektkom udało się stworzyć harmonijną przestrzeń, która emanuje ciepłem i elegancją.
— Ciepłe odcienie ziemi, delikatne beże i stonowane brązy tworzą paletę barw, która otula mieszkańców domu w przyjemnym uczuciu komfortu i spokoju. To miejsce, gdzie każdy element został starannie przemyślany, aby stworzyć oazę spokoju i harmonii w szybko zmieniającym się świecie — mówi Hanna Pietras.
W aranżacji użyto dużo drewna
Fot. Mood Authors
Naturalna harmonia
Sercem domu jest otwarty salon z pięknym widokiem na zieleń. Naturalne materiały i duże przeszklenia sprawiają, że ogród wręcz „wchodzi” do jego wnętrza.
— W tym salonie dużą rolę odgrywa światło naturalne. Jest go sporo i postanowiłam wykorzystać je jako element również dekoracyjny. Pięknie rozświetla drewno i jasną tapicerkę na sofach. Jest to przestrzeń idealna do odpoczynku przy kominku, czy do spotkań towarzyskich. Moi Klienci chcieli, aby ta część była otwarta, zapraszała do siebie — podkreśla architektka.
Duże przeszklenia zapewniają widok na ogród
Fot. Mood Authors
Wyjątkowa podłoga
Na uwagę zasługuje również kuchnia. W samym jej centrum znajduje się imponująca wyspa. To autorski pomysł architektek, które zadbały o to, aby znalazło się w niej zarówno dużo miejsca do przechowywania, jak i przestrzeń do ekspozycji na blacie. Jasna zabudowa świetnie zgrywa się z oryginalną podłogą. Przypominające bruk płytki z trawertynu, były w tym wnętrzu już wcześniej i Hanna Pietras nie wyobrażała sobie, aby zamienić je na inne. Projektantki zastosowały tutaj także przeszklone drzwi, które w razie potrzeby mogą oddzielić kuchnię od znajdującej się obok jadalni.
Podłoga w kuchni przypomina bruk
Fot. Mood Authors
— Naturalne materiały, jasne kolory, różne faktury, mocniejsze akcenty dekoracyjne nadały tej przestrzeni również pewnej dynamiki — dodaje projektantka.
Pomiędzy kuchnią a jadalnią projektantki zastosowały dekoracyjne drzwi
Fot. Mood Authors
Spotykajac się na korytarzu
Na pierwszym piętrze zaaranżowana została strefa prywatna składająca się z sypialni, łazienek i pokojów dziecięcych, a także otwarty korytarz… ze stołem bilardowym.
Na piętrze znalazło się nawet miejsce na stół do bilarda
Fot. Mood Authors
— Chciałam, żeby ta część domu była spójna z tym, co widzimy na parterze, ale jednocześnie zależało mi na jej personalizacji względem potrzeb dzieci. W każdej sypialni znajdziemy drewno, ale już zastosowana paleta kolorów dostosowana jest do poszczególnych upodobań najmłodszych mieszkańców — tłumaczy Hanna Pietras.
Architektki dopasowały kolorystykę do gustu dzieci
Fot. Mood Authors
W łazienkach architektki zastosowały kolejny naturalny surowiec. Kamień nadaje aranżacji wyrafinowanego luksusu, a równocześnie zapewnia solidne i trwałe wykończenie. Jego faktura oraz kolorystyka podkreślają także organiczny charakter wnętrz.
W aranżacji łazienek oprócz drewna znajdziemy także kamień naturalny
Fot. Mood Authors
Urządzasz mieszkanie? Mamy dla Ciebie więcej inspiracji!
Opracowanie: KATARZYNA SZOSTAK