W poprzednim artykule pokazywaliśmy już łazienki zaprojektowane przez architektkę Agnieszkę Musiał-Chmielnik z Musiał Studio. Dzisiaj prezentujemy resztę wnętrz domu pod Warszawą.
Formy znad Morza Śródziemnego
- Inwestorom zależało przede wszystkim na wysokiej jakości materiałach. Nie chcieli iść na kompromisy. Sama stylistyka wnętrz nie jest więc jednoznacznie określona. Poprzez zastosowanie mosiężnych dekoracji, sztukaterii, kwarcytu, czy welurowych tkanin lawiruje ona pomiędzy stylem modern classic a przytulnym stylem południowo-śródziemnomorskim. Ten ostatni nawiązuje do hiszpańskich i portugalskich wnętrz, w których drewno przeplata się z kamieniem, różnorodnymi tkaninami oraz mnogością wzorów – tłumaczy założenia projektu architektka Agnieszka Musiał-Chmielnik.
Na kompromis nie poszła także sama architektka, która ze szczególną starannością pogodziła dwie z pozoru zupełnie różne stylistyki. W efekcie eleganckie wnętrza są zarazem ciepłe i przytulne. Wymagało to jednak bardzo przemyślnych rozwiązań estetycznych. I tak np. obłe formy drewnianej szafki wiszącej pięknie prezentują się na tle białej mozaiki w kuchni, a dekoracyjne lampy, wyglądające niczym wykonane z nadmorskich kamyczków, doskonale korespondują z lekką formą fornirowanego stołu w jadalni. Zastosowano tu całe spectrum struktur, faktur i wzorów rodem znad Morza Śródziemnego, które ubrano w eleganckie, obłe formy typowe dla nowoczesnej klasyki i doprawiono szczyptą złota i mosiądzu.
Strefa dzienna została podzielona na dwie części
Fot. Łukasz Zandecki Stylizacja: Aleksandra Tefelska © Geberit
Subtelny podział
Otwarta strefa dzienna na parterze tworzy dwie, niezależne od siebie części – kuchenną oraz salonową. Dzięki temu aneks kuchenny z jadalnią są połączone ze strefą wypoczynku, ale nie przenikają się, pozwalając cieszyć się funkcjonalnością i przeznaczeniem każdej z nich. Biała kuchnia jest elegancka i nie dominuje nad pomieszczeniem. Wspominana już szafka w kolorze drewna dodaje jej salonowego charakteru, a funkcjonalna wyspa, którą zdobi okładzina z naturalnego kwarcytu, wyznacza granicę między strefą przygotowywania posiłków a jadalnią. Tą ostatnią organizuje nowoczesny stół z okrągłym blatem, przy którym ustawiono trzy rodzaje krzeseł – eleganckie, tapicerowane w szarej tkaninie oraz lekkie w odbiorze, z charakterystycznymi giętymi formami z wiedeńską plecionką na siedziskach i oparciach.
W jadalnia znajdziemy trzy rodzaje krzeseł
Fot. Łukasz Zandecki Stylizacja: Aleksandra Tefelska © Geberit
Ocieplona klasyka
Po przeciwnej stronie znajduje się otwarty salon. Jego głównym elementem wyposażenia jest duża, wygodna sofa w grafitowym kolorze. Uzupełniają ją stolik kawowy, zrobiony z tego samego kwarcytu, co blat w kuchni oraz dekoracyjny regał. Oba meble mają mosiężne wykończenia korespondujące z oświetleniem. Styl pomieszczenia podkreślają drewniane meble o klasycznych formach – nieduże biurko oraz szafka RTV na zgrabnych nóżkach. Naprzeciwko kanapy znajduje się ściana telewizyjna z kominkiem. Została ona pokryta tynkiem strukturalnym w kolorze piaskowca. Wprowadzając pierwiastek południowo-śródziemnomorski do wnętrza, buduje ona ciepłą, przytulną atmosferę.
Salon z dekoracyjną ścianą
Fot. Łukasz Zandecki Stylizacja: Aleksandra Tefelska © Geberit
Master bedroom z wyraźnym akcentem
Także główna sypialnia właścicieli została zaaranżowana jako przestrzeń wielofunkcyjna. Łączy się więc ona bezpośrednio z oddzielną łazienką i garderobą. Stąd beżowe, tapicerowane łóżko zwrócone jest w stronę wysokiej zabudowy z lustrzanymi frontami, która sprytnie kamufluje z obu swych stron drzwi do wspomnianych pomieszczeń. Znalazło się tu także miejsce na elegancką toaletkę ze zdobionym lustrem. Głównym akcentem stylistycznym jest tu jednak mural, który zdobi całą ścianę za wezgłowiem łóżka. Jest on wzorzysty, lecz ma stonowane barwy.
Sypialnia z muralem
Fot. Łukasz Zandecki Stylizacja: Aleksandra Tefelska © Geberit
Urządzasz mieszkanie? Mamy dla Ciebie więcej inspiracji! Kliknij TUTAJ
Opracowanie: KATARZYNA SZOSTAK