Od 22 lipca do 1 sierpnia br. w Poznaniu odbędzie się ósma edycja międzynarodowych warsztatów Mood for Wood, w której uczestniczyć będą zainteresowani rzeczywistym realizowaniem autorskich projektów studenci kierunków projektowych z Polski, Niemiec i Łotwy. Organizatorami warsztatów są Stowarzyszenie Punkt Wspólny oraz poznański oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich.
Podczas warsztatów studenci pod okiem uznanych architektów i projektantów z całego świata oraz doświadczonych stolarzy projektują i samodzielnie wykonują meble miejskie w wybranych lokalizacjach. […] Studenci, zajmując się daną przestrzenią, współpracują z lokalną społecznością i aby wybudować meble, muszą uzyskać jej aprobatę. Kolejnym krokiem jest właściwe zaplanowanie budowy oraz kosztorysu, które prowadzą do własnoręcznej realizacji drewnianych mebli. Celem warsztatów jest konfrontacja doświadczeń i pomysłów studentów i tutorów z potrzebami przyszłych użytkowników. Sukcesem projektowanych instalacji jest spełnienie ich oczekiwań, sprawienie by wykonane w ramach warsztatów meble stały się impulsem dla rozwoju działań i aktywności lokalnych społeczności — piszą organizatorzy wydarzenia.
warsztaty w Poznaniu, 2020
© archiwum organizatorów
Tegoroczna edycja pod hasłem Into the Wild skupiona będzie na dzikiej naturze poznańskich dębińskich stawów. Zadaniem studentów będzie zaprojektowanie mebli miejskich, które wypełnią lukę na granicy dzikiego świata natury i kultury miejskiej. Tworzone pod okiem tutorów projekty, jak zapowiadają organizatorzy, będą towarzyszyć pomnikom natury oraz otoczą opieką i ochroną domy roślin i zwierząt zamieszkujących ten teren, a także będą służyć rekreacji i edukacji ekologicznej.
Into the Wild
© archiwum organizatorów
Tutorami ósmej edycji warsztatów będą: Nils Wenk (Niemcy), Irina Matei (Niemcy), Nomad architects (Łotwa), +48 Architecture (Polska) i Karol Żurawski (Polska).
Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane będą od 12 kwietnia do 21 maja br. poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie www.moodforwood.com. Organizatorzy skontaktują się z osobami zakwalifikowanymi na warsztaty mailowo do 25 maja. Koszt udziału w warsztatach wynosi 150 euro/650 złotych.