Pandemia stawia nowe wymagania przestrzeni miejskiej, a wielu specjalistów z branży uważa, że kryzys może mieć trwały wpływ na sposób projektowania miast. Jak zmieni się nasze myślenie o architekturze oraz planowanie urbanistyczne? Na te i inne pytania postarają się odpowiedzieć już w najbliższy czwartek zaproszeni goście.
Wcześniej, przed pandemią architekci, projektanci i wykonawcy próbowali tworzyć przestrzenie miejskie, w których gromadzili się ludzie, ale kwarantanna wymusiła masową zmianę zachowania i izolację. Stawia to nowe wymagania w zakresie projektowania przestrzeni miejskiej. Wymagania, które mogą być kontynuowane nawet po zakończeniu pandemii.
Jak więc zaplanować miasta po pandemii? Jak wpłynie to na nasze myślenie o architekturze? Czy pandemia pomoże zmienić nasze miasta na bardziej przyjazne do życia i przyczynić się do zielonej transformacji? A może wręcz przeciwnie? Oto niektóre z pytań, które zostaną omówione podczas webinaru organizowanego przez Królewską Ambasadę w Danii.
Rozmówcy:
- Camilla van Deurs — główna architektka miasta, Kopenhaga
- Sripriya Sudhakar — Tower Hamlets, Londyn
- Elad Eisenstein — dyrektor ds. miast i rewitalizacji, Ramboll
- Jacob Kurek — Henning Larsen Architects
- Sarah Cary — dyrektorka wykonawcza, Enfield Council
- Tara Gbolade — Gbolade Design Studio
kalendarium
Spotkanie odbędzie się w języku angielskim, obowiązuje rejestracja.
- data: 18 czerwca br. godz. 14.00
- miejsce: wydarzenie online