Kiedy ułożyliście już wszystkie puzzle, wymietliście kurz z książek i zastanawiacie się co dalej, zachęcamy do przejrzenia oferty edukacyjnej najlepszych uczelni świata. Profesorowie z Uniwersytetu Harvarda, Uniwersytetu Tokio, Politechniki Walenckiej i Princeton uczą o architekturze i projektowaniu. Nudno na pewno nie będzie!
Nauka na zagranicznych uniwersytetach nigdy nie była tak prosta i przystępna. Wystarczy wybrać kurs, kliknąć i przez kolejnych kilka tygodni, przez dwie godziny dziennie poznawać, dowiadywać się i dokształcać. Oferta edX jest niezwykle bogata, a ich motto przewodnie proste — zwiększyć dostępność wysokiej jakości edukacji dla każdego i wszędzie.
„Interpretacja rodzimej architektury Azji”
O sposobach budowania domów przez lokalną ludność Azji, o tym, jak żyją i jaka architektura ich otacza, opowie profesor architektury David P. Y. Lung z Uniwersytetu Hongkong oraz profesor architektury Howard Davis z Uniwersytetu Oregon.
„Piramidy w Gizie: sztuka i archeologia starożytnego Egiptu”
Każdy z nas uczył się o historii starożytnego Egiptu, o piramidach ich przeznaczeniu i sekretach. Peter Der Manuelian egiptolog z Uniwersytetu Harvarda opowiada o architektonicznej myśli stojącej za projektami tych monumentów oraz o tym, jak budynek był bezpośrednio związany z pełnioną funkcją. Przez osiem tygodni dowiecie się wszystkiego o faraonach, świątyniach, sfinksach i o tym, jak nowe technologie odkrywają ich tajemnice.
„Miasta i wyzwanie zrównoważonego rozwoju”
W tydzień profesor Jeffrey D. Sachs z Uniwersytetu Columbia przedstawi podstawy zrównoważonego rozwoju w architekturze — jego głównych celach, o tym, jak je przełożyć w praktyce na miasta oraz o tym, jak takie miasto wygląda.
„Miasta przyszłości”
O kondycji dzisiejszych miast i o tym, co musi się zmienić, by wciąż mogły pełnić swoją funkcję, a nie być jedynie skupiskiem ludzi, cegieł, metalu, drewna i betonu opowiadają: profesor Herhard Schmitt z Politechniki Federalnej w Zurychu, wykładowca Reinhard König oraz asystent profesora Dirk Hebel i Bernhard Klein z Laboratorium Miast Przyszłości Politechniki w Zurychu.
„Cztery fakty o współczesnej architekturze Japonii — technologia”
Profesor Kengo Kuma i Yusuke Obuchi z Uniwersytetu Tokio przybliżą temat roli technologii we współczesnej japońskiej architekturze. Wraz z innymi projektantami odwiedzą zaprojektowane przez siebie budynki, by omówić stojące za nimi pomysły.