Powoli instytucje kultury w Polsce przygotowują się do ponownego otwarcia dla zwiedzających (więcej na ten temat przeczytacie tutaj). Choć Muzeum Miasta Gdyni nadal jest zamknięte, prężnie działa w wirtualnej przestrzeni. Na drugą połowę maja gdyńskie muzeum przygotowało wydarzenia przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych — wystawy i warsztaty online łączące historię miasta, architekturę i walory edukacyjne.
16 i 23 maja o 17:00 odbędzie się kolejna edycja wydarzenia „Dostępna Sobota”, podczas którego muzeum gości osoby z utrudnionym dostępem do kultury. Na czas epidemii, która nie pozwala realizować oferty edukacyjnej w normalnych warunkach, organizatorzy przygotowali wędrówkę po historii miasta i wystawie „Gdynia – dzieło otwarte” w Polskim Języku Migowym! Zajęcia prowadzi Joanna Olejnik, lektorka polskiego języka migowego.
Link do wydarzenia: tutaj.
19 maja o godzinie 18:00 rozpoczną się muzyczne warsztaty z gdyńskim basistą Tomaszem Przyborowiczem (m.in. Bernard Dornowski Ex‑Czerwone Gitary) poświęcone czterostrunowemu instrumentowi: gitarze basowej. Będzie to okazja, aby poznać tajniki instrumentu, poczuć chęć do rozwijania swoich muzycznych talentów w zakresie niskich basowych tonów i posłuchać opowieści o tym instrumencie.
Link do wydarzenia: tutaj.
20 i 27 maja o godzinie 12:00 odbędą się krótkie oprowadzania po wystawie „Gdynia – Tel Awiw” prowadzone przez Olgę Lewandowską z Ośrodka Edukacji Muzeum Miasta Gdyni. Ekspozycja zostanie zaprezentowana przez aspekt wybranych przedmiotów, których historia często jest równie fascynująca co losy obu miast!
Link do wydarzenia: tutaj.
30 maja o 11:00 rozpoczną się warsztaty rodzinne poświęcone tworzeniu książek w ekologiczny sposób.
Link do wydarzenia: tutaj.
Dla spragnionych wizyty w Muzeum Miasta Gdyni idealnym rozwiązaniem są wirtualne oprowadzania po wystawach zrealizowane razem z Gdynią Kulturalną — Wydziałem Kultury Miasta Gdyni. Zrealizowane zostały oprowadzania po wystawie „Gdynia – Tel Awiw” [tutaj] (więcej o gdyńskiej odsłonie ekspozycji przeczytacie tutaj) oraz „Dawno temu nad Bałtykiem. Gdynia lat 20. XX wieku w fotografii Romana Morawskiego” [tutaj].