MEDS Workshop zaprasza studentów do udziału w 11. edycji międzynarodowych warsztatów projektowych MEDS Silesia Revival 2021. W tym roku odbędą się one w Polsce, a tematem przewodnim będzie miejski i architektoniczny kontekst Górnego Śląska.
Meetings of Design Students
MEDS, czyli Meetings of Design Students, to międzynarodowa inicjatywa, która zrzesza studentów z całego świata. W ramach tego przedsięwzięcia od 12 lat organizowane są warsztaty projektowe w różnych krajach świata. 11. edycja miała odbyć się w Polsce już w 2020 roku, jednak w związku z pandemią COVID-19 została przeniesiona na rok 2021.
Warsztaty MEDS tworzą ludzie, którzy każdego roku przyjeżdżają z całego świata, żeby podzielić się swoim doświadczeniem z różnych dziedzin designu. Szukamy osób o otwartych umysłach, zamiłowaniu do ciągłego zdobywania wiedzy i pasji tworzenia. Każda grupa wraz ze swoim tutorem będzie pracować nad powstaniem projektu i jego dokumentacją, która zaprezentowana zostanie podczas kończącej warsztaty wystawy – piszą organizatorzy.
Górny Śląsk tematem przewodnim
„Revival” – pod takim hasłem odbędzie się tegoroczna edycja warsztatów, która odnosi się do miejskiego i architektonicznego kontekstu Górnego Śląska jako terenu kopalń, szybów i fabryk, nadających mu niepowtarzalną i powszechnie rozpoznawalną tożsamość. Od wielu lat region ten przeżywa stopniową transformację, stając się centrum kultury i nadając nowe znaczenie charakterystycznemu dla siebie krajobrazowi. Jednym z głównych wyzwań warsztatów będzie sprowokowanie idącej za transformacją regionu zmiany jego wizerunku w mentalności społeczeństwa oraz przywrócenie do życia zapomnianych przestrzeni.
Przez dwa tygodnie uczestnicy będą pracować w grupach pod okiem doświadczonych tutorów. Na początku warsztatów uczestnicy wybiorą projekty, w których udoskonalenie i wykonanie będą zaangażowani.
składanie prac i rejestracja
Jednym z warunków udziału w warsztatach jest przygotowanie projektu o tematyce: ekologia, rewitalizacja lub społeczeństwo. Forma, treść oraz technika prac jest dowolna. Chętni mogą wysyłać prace w terminie 14 lipca. Obowiązuje opłata rejestracyjna w wysokości 270 euro po otrzymaniu informacji o zakwalifikowaniu do warsztatów. Formularz rejestracyjny na warsztaty dostępny tutaj.
Warsztaty odbędą się w dniach 14 – 29 sierpnia m.in. w Tychach, Katowicach i Dąbrowie Górniczej. Szczegółowe informacje na stronie internetowej i Facebooku organizatora.