Motywem przewodnim tego wnętrza jest wyjątkowa mapa Krakowa, nadająca całemu wnętrzu wyjątkowego charakteru. Projekt stworzyła pracownia MIKOŁAJSKAstudio.
Mieszkanie zostało zlokalizowane w Krakowie. Przeznaczone zostało na wynajem długoterminowy. Projektowanie takiej przestrzeni często wymaga szerszego spojrzenia i skupienia się na rozwiązaniach optymalnych finansowo, możliwie łatwych do wprowadzenia. Warto stawiać również na elementy neutralne stylowo, pozwalające na łatwe zaadaptowanie się każdemu lokatorowi.
Podejmując decyzje związane z realizacją aranżacji, dobrze jest świadomie wybierać wykorzystywane materiały. Chociaż lepszej klasy wykończenie oznacza większy wkład finansowy na początku, to będzie to długotrwała inwestycja. Jeżeli jednak szukamy oszczędności, warto postawić na tańsze meble ruchome i elementy, które stosunkowo łatwiej wymienić. Szczególnie w przypadku mieszkania, które planujemy wynająć, warto zainwestować w materiały niekoniecznie luksusowe a wytrzymałe, ponieważ nie wiemy, w jaki sposób będą one traktowane przez najemców. Oprócz jakości trzeba postawić również na funkcjonalne i łatwe w utrzymaniu czystości rozwiązania, które ułatwią codzienność mieszkańcom, ale również sprzątanie po zmianie lokatorów — radzi Ida Mikołajska, architektka, współwłaścicielka pracowni MIKOŁAJSKAstudio.
Salon
© MIKOŁAJSKAstudio
jadalnia i kuchnia z motywem Krakowa
Motywem, który zdominował totalnie przestrzeń jadalni, jest fototapeta z motywem historycznego planu Krakowa, prawdopodobnie z dwudziestolecia międzywojennego. Czarno–biała kolorystyka ściany zgrywa się z drewniano-czarno-miętowym wyposażeniem i akcesoriami kuchennymi. Fronty zabudowy to delikatny drewniany kolor połączony z heksagonalnymi płytkami. W przypadku stołu znajdziemy tu prostą zabudowę metalową z niewielkimi drewnianymi płytkami.
Jadalnia
© MIKOŁAJSKAstudio
łazienka w delikatnym drewnie
Przestrzeń łazienki to połączenie delikatnych białych płyt o marmurowym charakterze — pełnych rysek i wypełnień, wraz z drewnianą oprawą. Materiał przypominający drewniane panele wypełnia przestrzeń prysznica. Zabudowa jest minimalistyczna i podporządkowana funkcji.
sypialnia, czyli przestrzeń prywatna
W przypadku tego mieszkania projektantki z MIKOŁAJSKAstudio zdecydowały się na delikatne oddzielenie sypialni za pomocą przeszkleń w grubych czarnych ramach. Przestrzeń prywatna może sprawiać wrażenie transparentnej, jednak warto pamiętać o profilu, osób dla których została ta przestrzeń przeznaczona, czyli singla bądź pary. Znajdziemy tutaj wielkie łóżko z drewnianym zagłówkiem komponującym się ze ścianą. Obok drewna znalazł się naturalny kolor betonu.
Sypialnia
© MIKOŁAJSKAstudio
Więcej projektów na stronie Architektura&Biznes i Produkty dla domu.