Wczoraj na naszym portalu prezentowaliśmy projekt części wspólnej domu zaprojektowanej przez pracownie architektoniczną The Wall (Zobacz tutaj!). W niniejszym tekście przejdziemy do strefy prywatnej — poddasza.
faktura drewna definiuje część przestrzeni sypialni
fot. Magdalena Łojewska Vey photography, © The Wall – Pracownia Architektury
Kolorowy remont
Podczas adaptacji domu istotne było zaaranżowanie nieużywanej do tej pory przestrzeni na poddaszu. To część, w której znajduje się dziecięcy pokój, łazienka, siłownia oraz sypialnia, w której znalazło się miejsce dla części nazywanej przez architektów „biurowo-kreatywną”.
To zapowiedź, że każde z pomieszczeń strefy prywatnej stanowi inną historię — i ma odrębną kolorystykę — wskazuje architektka Patrycja Śliz.
prywatna przestrzeń właścicieli — sypialnia
Pomieszczenie, w którym znalazła się sypialnia, ma pełnić również wyjątkowe funkcje „kreatywno-biurowe”. Ma służyć również pracy, nie tylko wypoczynkowi. Wnętrze zdefiniowane zostało przez trzy kolory — ciemny odcień drewna, grafitu i rozbielonej, pastelowej mięty. Udział mebli w tym wnętrzu również został ograniczony do minimum, dzięki czemu wnętrze nabiera minimalistycznego charakteru, który znamy z części wypoczynku.
delikatna mieta wybija się na szaro-drewnianym tle
fot. Magdalena Łojewska Vey photography, © The Wall – Pracownia Architektury
toaleta
W toalecie architekci ponownie zdecydowali się na nietypowe rozwiązanie kolorystyczne — czerń połączona z bladym i mocnym żółtym. Dodatkowo w kilku akcesoriach i meblach zdecydowano się na mocny złoty. Toaleta ta przypomina realizacje w strefie wypoczynkowej domu, w której zastosowano figurkę małpy (Zobacz tutaj). Przestrzeń toalety jest niewielka, ale wystarczająca na potrzeby mieszkańców.
toaleta to dominacja czerni i żółci
fot. Magdalena Łojewska Vey photography, © The Wall – Pracownia Architektury
dziecięce królestwo
Pokój przeznaczony jest dla młodej dziewczynki, stąd postawienie dominacje bieli i delikatnych odcieni beżu, które przełamane zostały przez ciemne drewno. Dominującym kolorem wykorzystanym w umeblowaniu jest delikatny, jasny szary. Na podłodze zdecydowano się na panele ułożone w jodełkę. Najważniejsze było stworzenie przestrzeni, w której córka architektów będzie czuła się swobodnie, spędzając czas na beztroskiej zabawie.
róż i beże — w taki sposób wykreowano przestrzeń dziecięcą
fot. Magdalena Łojewska Vey photography, © The Wall – Pracownia Architektury