Nowoczesny dach z płytkami małoformatowymi CEDRAL
Płytki małoformatowe CEDRAL to materiał znany i ceniony od wielu lat, który budzi z roku na rok coraz większe zainteresowanie. Dostępne w wielu rozmiarach, kolorach oraz dwóch rodzajach wykończenia powierzchni i krawędzi, oferują spore możliwości projektowe, pasując do każdego stylu architektonicznego.
Dom we Wrzoskach nowoczesnej STODOŁY, na dachu zastosowano płytki Cedral
w kolorze grafitowym, krycie podwójne
© CEDRAL
Bezpieczne, trwałe i niepalne
Włókno-cement, z którego wykonane są płytki CEDRAL, to bezpieczny dla zdrowia i środowiska materiał. Wyróżnia się wyjątkowymi właściwościami, jest między innymi niezwykle odporny na niekorzystny wpływ warunków atmosferycznych (mrozu, opadów, promieniowania UV) czy substancji, które mają silne właściwości zasadowe.
Jest trwały, a jego okres eksploatacji wynosi ponad pięćdziesiąt lat. Ponadto jest to materiał niepalny, co potwierdza doskonała ocena w zakresie reakcji na ogień – klasa A2-s1, d0.
Dom w Nowym Waliszowie, dach wykonany z płytek Cedral
w kolorze grafitowym, krycie francuskie
© CEDRAL
Lekki materiał
Płytki CEDRAL należą do lekkich pokryć dachowych, ich metr kwadratowy waży zaledwie kilkanaście kilogramów. Dzięki temu są doskonałym rozwiązaniem nie tylko dla nowych realizacji, ale także w przypadku remontów istniejących budynków czy renowacji zabytkowych obiektów.
Wszechstronne zastosowanie
Najbardziej powszechnym i znanym zastosowaniem płytek jest pokrycie nimi dachu. Można zastosować je praktycznie na każdym jego rodzaju, pamiętając jednak, że minimalny kąt nachylenia dachu dla płytek wynosi 25 stopni. Stanowią doskonałą alternatywę dla wszechobecnych na polskich dachach blachodachówek, dachówek profilowanych a także łupka.
Dom z zacięciem we Wrocławiu, projekt Pracowni Architektury Głowacki PAG,
na dachu i elewacji zastosowano białe płytki małoformatowe CEDRAL
© CEDRAL
Proste formy tworzą gładką i płaską powierzchnię, nadając mu spójny charakter i oryginalny wygląd.
Płytkami małoformatowymi można także pokryć powierzchnie pionowe. Sprawdzają się przy wykończeniu ścian i krokwi szczytowych, mansard, okapów, lukarn i okien dachowych oraz innych detali architektonicznych. Bardzo popularnym zastosowaniem jest także pokrycie nimi kominów. Dzięki temu, że są materiałem niepalnym, spełniają wszelkie normy i zapewniają bezpieczeństwo tego rozwiązania.
Jednym z coraz częściej spotykanych zastosowań płytek jest pokrycie nimi całego budynku, zarówno dachu jak i elewacji, podkreślając w ten sposób jednolity charakter bryły. Tak odważne rozwiązanie przykuwa wzrok, nadając realizacji niepowtarzalny i bardzo współczesny charakter.
© CEDRAL
Więcej informacji na stronie firmy CEDRAL | Etex Exteriors w portalu A&B.