Wcześniej zaglądaliśmy już do strefy dziennej domu architektki Hanny Pietras. Dzisiaj przyglądamy się aranżacjom łazienek, sypialni i pokoju dziecięcego.
Strefa wyciszenia
Sypialnia znajduje się na poddaszu. Już od wejścia do pomieszczenia uwagę przykuwa połączenie stonowanych szarości z rudymi odcieniami pomarańczu. Takie połączenie dodaje wnętrzu nutkę vintage. Dla architektki i jej męża ważne było stworzenie przestrzeni do relaksu, która nie będzie przeładowana meblami i innymi przedmiotami.
- Założenie było takie, że wchodzisz do sypialni i możesz totalnie „wyłączyć głowę". Stąd znajduje się tu duże łóżko i miękka wykładzina. Może wydawać się, że w tej części domu mniej się dzieje, ale wbrew pozorom jest tu dużo materiałów oraz struktur. Na ścianie znajdziemy jedwabną tapetę, czyli naturalną tkaninę. Podłoga to wykładzina wełniana. Drewno, które się tutaj pojawia, to naturalny dąb na łóżku oraz bielony — na drzwiach. Te różnice są więc bardzo minimalne, ale gdy składasz je w całość, czujesz, że to przytulne miejsce do odpoczynku — mówi Hanna Pietras.
Sypialnia w szarościach i odcieniach rudego
Zdjęcia i stylizacja: Follow The Flow Studio
Przytulna strefa dziecięca
Pokój dziecięcy został urządzony w jasnych barwach. Dominuje tutaj biel, odcienie beżu oraz naturalne materiały. We wnętrzu znajdziemy drewniany komplet składający się ze stoliczka i krzesełka. Tuż obok swoje miejsce znalazł oryginalny fotelik z drewnianymi nóżkami i obiciem teddy. Na środku znajduje się przyjemny beżowy dywan, który nie tylko ociepla atmosferę, ale jest również świetną przestrzenią do zabawy. Całość uzupełniają pojemne meble. Każdy z nich w odrobinę innym stylu i kolorze, wszystkie jednak wpasowują się w styl aranżacji. Uwagę przykuwa w szczególności komoda ze zdobieniami w formie wycinanek na frontach.
Pokój dziecięcy w beżu
Zdjęcia i stylizacja: Follow The Flow Studio
Miejska dżungla w łazience
Pierwsza z łazienek to prawdziwy przestronny salon kąpielowy. Architektka chciała, żeby przestrzeń była potraktowana jak pokój. Uwagę zwraca tapeta imitująca rośliny, a także wanna wolnostojąca z oryginalną baterią oraz prysznic ukryty za ryflowaną szybą. Salonowy efekt podkreśla stojący obok wanny fotel z welurowym obiciem oraz mały drewniany stolik. Drewno znajdziemy również pod postacią szafki umywalkowej w stylu vintage. Na podłodze natomiast elementem, który nawiązuje do tej estetyki, jest mozaika zwana gorsecikami.
Welurowy fotel oraz szafka vintage
Zdjęcia i stylizacja: Follow The Flow Studio
Wśród roślin
Druga łazienka również została urządzona w kolorze zieleni. Pomieszczenie znajduje się na poddaszu. Zostało to sprytnie wykorzystane poprzez umieszczenie umywalki pod oknem. Dzięki temu strefa ta jest pięknie doświetlona naturalnym światłem. Ze względu na niewielki metraż, znajduje się tu prosta kabina prysznicowa. Zupełnie przeźroczyste szkło oraz brak wyraźnych ram sprawia, że optycznie nie przytłacza ona przestrzeni. Skos wykorzystano do stworzenia zabudowy, w której umieszczona została pralka i suszarka. Ściany oraz podłogi pięknie kontrastują biel i szarość z zielenią. Znajduje się tu wiele roślin, dzięki czemu wnętrze jest przytulne.
Łazienka znajduje się na poddaszu
Zdjęcia i stylizacja: Follow The Flow Studio
Zabudowa z pralką i suszarką
Zdjęcia i stylizacja: Follow The Flow Studio
Sprytny projekt małej łazienki
Trzecia ostatnia łazienka jest również najmniejsza z nich. Aby nie przytłoczyć pomieszczenia, została ona zaprojektowana w jasnych kolorach. Zarówno ściany, jak i podłogę pokrywają jasne płytki z geometrycznym, abstrakcyjnym wzorem. To również optycznie powiększa przestrzeń. Podobnie jak w poprzedniej łazience, tutaj także znajdziemy prostą kabinę prysznicową. Całość uzupełnia duże lustro oraz ciekawa pomarańczowa lampa.
Pomarańczowa lampa dodaje koloru wnętrzu
Zdjęcia i stylizacja: Follow The Flow Studio
Urządzasz mieszkanie? Mamy dla Ciebie więcej inspiracji! Kliknij TUTAJ
Opracowanie: KATARZYNA SZOSTAK