Nietypowy projekt wnętrzarski prezentuje pracownia Poco Design. Zgromadzone w nim przedmioty mają ciekawe wzornictwo, a niektóre wręcz już kultowe, pochodzące z okresu PRL-u. Zaproponowane w nowoczesnej przestrzeni, dają efekt oryginalnego wystroju i wprawiają w optymistyczny nastrój.
Artystyczne upodobania
Właścicielami tego niezwykłego mieszkania są osoby o artystycznych duszach. To filmowcy, otwarci na niepowtarzalną stylistykę, niesztampowe zestawienia kolorystyczne, niebanalne faktury i formy. Podejście inwestorów z pewnością dodało odwagi również architektom, kreującym tę wyjątkową przestrzeń.
Projekt (obecnie w realizacji) zakłada przebudowę architektoniczną zastanego wnętrza. Całe mieszkanie jest dwupoziomowe i posiada 114 m2 powierzchni użytkowej, jednak my skupimy się dziś głównie na zaprezentowaniu przestrzeni kuchni połączonej z salonem.
Meble i przedmioty w salonie posiadają kultowe już formy
© 3d render: Mateusz Jakubczyk
Kuchnia – kompozycja barw dopełniających
We wnętrzu najbardziej intryguje połączenie barw w zabudowie kuchennej. Górne szafki w odcieniu bladego różu, zestawione są z butelkową zielenią frontów dolnych. Kolory dopełniają się i podkreślają przestrzeń tego pomieszczenia. Delikatny, jasny róż równoważy ciężar matowej zieleni. Drzwiczki szafek posiadają okrągłe narożniki, co nawiązuje do łuków występujących w całej aranżacji. Nawet dostawione do półwyspu kuchennego hokery mają nieprzypadkową stylistykę.
Blat kuchenny z wykorzystaniem lastryka
© 3d render: Mateusz Jakubczyk
Ożywieniem kuchni staje się zaproponowane na blacie roboczym, fragmentach ścian oraz podłodze, lastryko – bardzo modny obecnie i chętnie wykorzystywany wzór, nawiązujący do lat 70. ubiegłego wieku.
Widok na salon
© 3d render: Mateusz Jakubczyk
Salon – przestrzeń sentymentalna
Salon również wzbogacony jest w przedmioty w stylu vintage. Co ciekawe, część z mebli i elementy oświetlenia, zaproponowane na wizualizacjach, były już wcześniej w posiadaniu klientów. Zadaniem architektów było wkomponować je w nową aranżację. Postanowiono więc niektóre z nich odrestaurować, na przykład przetapicerowując fotele. Przedmioty, siłą rzeczy, dla projektantów wnętrza stały się też inspiracją.
We wnętrzu znajduje się bardzo wiele elementów wykonanych z drewna, które sprawiają, że przestrzeń staje się jeszcze bardziej przytulna. Uwagę zwracają przede wszystkim meble utrzymane w stylistyce Mid-Century Modern, belki stropowe oraz podłoga, a także półka we wnęce o niebanalnej, zaokrąglonej od góry formie.
We wnętrzu zgromadzonych jest wiele designerskich form
© 3d render: Mateusz Jakubczyk
Urzekająca jest sentymentalność właścicieli, o czym świadczyć może również oryginalna forma stolika kawowego, znajdującego się w salonie. Niezwykle ciekawa jest jego historia, bowiem został zbudowany na puszkach z negatywem pierwszego filmu inwestorki, zapisanego na taśmach.