Wnętrze projektu studia Architaste łączy styl industrialny z przytulnością. Sypialnia została urządzona w stonowanych kolorach, jednak nie brak tu odrobiny szaleństwa i kolorowego elementu.
Wnętrze zostało urządzone w stylu industrialnym
© Architaste
Inwestycja znajduje się w dzielnicy Wola Justowska w Krakowie. Powierzchnia tego 125- metrowego apartamentu jest wynikiem połączenia dwóch mniejszych przylegających do siebie mieszkań. Apartament podzielony został na dwie strefy. W skład strefy dziennej wchodzi przedpokój, salon z jadalnią, kuchnia, łazienka oraz pokój gościnny. Strefa prywatna to przestronna sypialnia z garderobą, gabinet, pralnia oraz łazienka. Obydwie strefy łączy długi, aczkolwiek, dzięki zastosowaniu ciemnego koloru, przyjemny i klimatyczny korytarz.
Tapicerowane wezgłowie
© Architaste
Stonowane barwy z nutą szaleństwa
Całość utrzymana jest w szaro-czarnej tonacji. Jedynym elementem, który kolorystycznie wyłamuje się z tej palety, jest szezlong. Mebel ten tworzy przyjemny kącik do wypoczynku. W sypialni pojawia się również drewno, utrzymane w ciepłej, neutralnej tonacji. Z dębowego fornitu wykonane są dwie szafki nocne, siedzisko przed łóżkiem oraz przesuwne drzwi wejściowe.
Żółty szezlong
© Architaste
Nowa funkcja
W przestronnej sypialni pierwotnie miał znajdować się salon. Natomiast w przylegającej do niej garderobie zaplanowano kiedyś kuchnię. Jedynym pomieszczeniem, które nie zmieniło swojej pierwotnej funkcji, jest łazienka, dzięki czemu mamy do niej bezpośredni dostęp z sypialni. Wejście do łazienki znajduje się za minimalistycznymi drzwiami pomalowanymi na ten sam antracytowy kolor co ściana. Dzięki temu oraz zrezygnowaniu ze standardowej framugi drzwi są w pewnym sensie „ukryte”, tworząc ze ścianą jedną płaszczyznę.
Łóżko posiada stalową konstrukcję
© Architaste
Efektowne łóżko
Sam układ sypialni jest bardzo prosty. Nie ma w niej zbyt wielu mebli. Udało się to zrobić dzięki wydzieleniu osobnej garderoby. Głównym elementem wyposażenia jest duże tapicerowane łóżko z wysokim wezgłowiem oraz stalową konstrukcją. Całość została wykonana na zamówienie. Łóżko zakończone jest siedziskiem. Wypełnia ono przestrzeń sypialni i dzieli ją na dwie strefy. Strefę sypialnianą, do której przynależą łóżko i stoliki nocne oraz strefę relaksu, w której znajduje się duży wygodny szezlong.
Łóżko zakończone jest siedziskiem
© Architaste
Wiele źródeł światła
Światło odgrywa w tym pomieszczeniu bardzo istotną rolę. Znajdziemy tu, trzy rodzaje oświetlenia, a każde z nich pełni inną funkcję. Światło główne w formie szynoprzewodu z reflektorami w kształcie litery L to bardzo proste i funkcjonalne rozwiązanie. Możliwe jest zmienianie ilości oraz położenia reflektorów, a także kąta padania światła. Tradycyjne lampy nocne, zazwyczaj stojące po obydwu stronach łóżka zostały zastąpione lampami wiszącymi. Ich wysokość można regulować i dostosowywać do indywidualnych potrzeb. Funkcję nastrojowego oświetlenia pełni grupa pięciu lamp tworząca pewnego rodzaju konstelację. Każda z opraw ma inną geometryczną formę. Łączy je to samo przyjemne i ciepłe źródło światła płynące z klasycznej żarówki.
Oświetlenie
© Architaste
Otulające tkaniny
Dzięki zastosowaniu bardzo grubych zasłon, nawet rankiem w sypialni panuje przyjemny półmrok. Aby wygodnie operować tak dużymi zasłonami, zastosowano elektryczne karnisze. Ciekawy materiał znajdziemy również na tapicerce, z której zostało wykonane łóżko i wezgłowie. Czarny, lekko połyskujący materiał nadaje wnętrzu przytulności i elegancji.
Garderoba
© Architaste
Urządzasz mieszkanie? Mamy dla Ciebie więcej inspiracji! Kliknij TUTAJ