Wierna alternatywa dla cegły – płytki klinkierowe
Ich ponadczasowa forma należy do kanonów estetycznych, które nigdy się nie starzeją. „Prawdziwa”, wypalana cegła ma dużą masę i objętość. W odcieniach czerwieni, kojarzy się z trwałością, stabilnością i wielowiekową tradycją. Pięknie prezentuje się w starych budynkach. Jednak zastosowanie cegły jako wykończenia w jej naturalnej postaci w mieszkaniach, oznaczałoby m.in. częściowe zmniejszenie kubatury wnętrza i utratę cennej powierzchni użytkowej.
Nowoczesna forma cegły
Atrakcyjną, wierną wizualnie alternatywą dla prawdziwej cegły mogą być płytki klinkierowe. Ich lekkość i łatwość montażu sprawia, że świetnie sprawdzą się zarówno wewnątrz mieszkania, jak i na elewacji.
Ściany z płyt gipsowo-kartonowych, gipsowo-włóknowych, betonu komórkowego czy silikatów to idealne podłoża dla płytek klinkierowych. Niewielki ciężar tego rozwiązania pozwala na łatwy montaż, a minimalna grubość w żadnym stopniu nie zmniejszy naszej przestrzeni.
Łatwy i szybki montaż sprawia, że możemy zaaranżować płytkami przestrzeń zarówno w salonie, jak i w kuchni czy łazience. Elastyczny klinkier łączy w sobie tradycję z nowoczesnym stylem, dlatego doskonale pasuje do każdego pomieszczenia, eksponując całe ściany i drobne elementy.
© Elabrick
Oryginalny salon
Estetyka cegieł i ręcznie wykańczana struktura załamuje światło na ścianie i pomaga osiągnąć trójwymiarowy efekt. Nie musimy jednak zostawać przy tradycyjnej czerwieni cegły. Na rynku dostępnych jest wiele kolorów i faktur, które pozwolą nam urozmaicić nasze aranżacje. Dzięki szerokiej gamie możemy uzyskać styl loftowy, jak i rustykalne, przytulne wnętrze. W naszym salonie możemy nie tylko podkreślić charakter całego pomieszczenia, poprzez wyeksponowanie ścian, ale także wyróżnić pojedyncze elementy, takie jak filar, kolumnę czy kominek. Jeśli chcemy znacząco odmienić wygląd naszego mieszkania, a jednocześnie pragniemy uniknąć gruntownego remontu płytki klinkierowe świetnie się do tego nadają.
Dzięki odporności na wahania temperatur, lekkości i elastyczności ELABRICK świetnie sprawdzi się także na zaokrąglonych powierzchniach i w narożnikach.- Aranżacja jadalni z zastosowaniem mineralnej płytki klinkierowej.
© Elabrick
Praktyczne i odporne na zabrudzenia
Ze względu na swoje właściwości i wykorzystanie naturalnych materiałów, elastyczne płytki klinkierowe nie ulegają przebarwieniom, są zarazem bardzo trwałe. Pozwalają na zachowanie czystości oraz nie wymagają dodatkowego wykończenia ani impregnacji. Można nimi wyłożyć ścianę nad kuchennym blatem, ale także odmienić wygląd kuchennej wyspy.
Ich właściwości warto wykorzystać zwłaszcza w pomieszczeniach narażonych na niszczenie i zabrudzenia. Przejścia komunikacyjne, hole i korytarze, w których często przemieszcza się dużo ludzi to doskonała przestrzeń do wykorzystania ich zalet. Będziemy mogli być spokojni o uderzenia, otarcia i utrzymanie wnętrza w czystości. Pomijany często w projektach aranżacyjnych przedpokój wreszcie będzie zachwycał naszych gości od progu, a nas pozbawi troski o zabrudzenia ścian.
Do łazienki i na zewnątrz
Cegła klinkierowa odporna na wilgoć nada przyjemnego klimatu również na elewacji naszego domu. Świetnie sprawdzi się na tarasach i przy wejściach.
Na ścianach łazienki, w której nierzadko jest gorąco i parno, można układać nie tylko płytki o gładkiej fakturze, ale także te chropowate, przypominające wypalane cegły. To modna alternatywa dla klasycznych kafli i dominujący element dekoracyjny – dobrze sprawdzi się przy stworzeniu tła dla mebli łazienkowych.
Stosowany również na elewacjach budynków płytka klinkierowa jest odporna na działanie warunków atmosferycznych. Elastyczność płytek ELABRICK pozwala na ich łatwe umieszczanie na powierzchniach o nietypowych kształtach.
© Elabrick
Więcej informacji na stronie producenta ELABRICK / ELASTOLITH® POLSKA na portalu PdD.