Właściciele mieszkań coraz częściej decydują się na zmianę układu funkcjonalnego. Niektórzy robią to z konieczności, ale coraz częściej chcemy dostosować domową przestrzeń do własnych potrzeb. Dla klientów biura Sobkowiak Architektura istotna była zmiana układu funkcjonalnego.
salon jest zdominowany przez szary, na którego tle wybija się turkus
© Sobkowiak Architektura
dzieląc na części
W mieszkaniu na warszawskiej Pradze zamieszkała para młodych ludzi, którzy postawili na zupełną zmianę swojego mieszkania. Lokal był pierwotnie podzielony na salon z aneksem kuchennym, dwie sypialnie, łazienkę, toaletę oraz bardzo duży korytarz i hol wejściowy. Strefa komunikacji zajmowała około trzydzieści procent całej powierzchni, co powodowało, że wnętrzu brakowało funkcjonalności.
kuchnia stanowi w tym przypadku serce domu
© Sobkowiak Architektura
Dla klientów istotne było zminimalizowanie holu i powiększenie kilku pomieszczeń. Przede wszystkim, deweloper przewidział w mieszkaniu niewielki aneks kuchenny połączony z salonem. Dla inwestorów kuchnia była priorytetem, ponieważ w wolnym czasie lubią gotować. Jeden z pokoi został przeznaczony na kuchnie, a dzięki wyburzeniu powstała przestronna otwarta strefa dzienna.
Na rzecz korytarza zwiększono również sypialnie z garderobą oraz toaleta dla gości. Celem było przeprojektowanie przestrzeni tak, by wykorzystać maksymalnie przestrzeń.
w sypialni znajdziemy wiecej błękitu
© Sobkowiak Architektura
meblując na nowo
W przypadku podłogi zdecydowano się na parkiet w jodełkę, utrzymany konsekwentnie w ciemniejszej kolorystyce. Meble wykończone zostały w fornirze z orzecha amerykańskiego. Taka sama kolorystyka zestawiona została w kuchni, sypialni i salonie.
W interesujący sposób rozwiązane zostały meble — inwestorzy z projektantką zdecydowali się na różnorodność kolorystyczną, część mebli jest biała, szara a część turkusowa lub uderzająca w tony zielonego marmuru.
z salonu doskonale widać jak zmienił się hol
© Sobkowiak Architektura