Julia Kuczyńska zyskała sławę dzięki swojemu doskonałemu wyczuciu stylu. Widać to nie tylko w jej modowych stylizacjach, ale także we wnętrzu domu w Konstancinie. Jak mieszka najpopularniejsza blogerka modowa w Polsce?
Surowe wnętrze salonu połączonego z kuchnią ociepla drewniana podłoga
Fot. Mateusz Kowalik
Za projekt 200 m2 willi odpowiada Aleksandra Karpińska z pracowni On/Off Architekci. W domu Julii przechodzimy przez różnorodne, choć bardzo spójne strefy. Każda z nich na pozór spokojna i jednolita, przyciąga wzrok pojedynczymi elementami wkomponowanymi w całość. Lekkie formy przyjemnie kontrastują z prostymi liniami. Faktury wzajemnie się przenikają, a klimat loftu współgra z nowoczesnością.
W stonowanych wnętrzach uwagę przykuwają intrygujące dodatki
Fot. Mateusz Kowalik
Rozwiązania zastosowane we wnętrzach zgrabnie łączą minimalistyczny styl z funkcjonalnością. Bazę stanowi szarość betonu, stal, ciemny brąz i grafit, które doskonale eksponują designerskie dodatki. Dom jest przestronny i wypełnionym naturalnym światłem. Na parterze znajdziemy dużą przeszkloną przestrzeń i nowocześnie urządzone wnętrza z oryginalnymi schodami. Pomieszczenia przenikają się w otwartym planie, nie ma tu więc miejsca na małe i niepozorne meble. Wszystko pasuje do skali i zachowuje proporcje.
Na parterze znajdziemy nowocześnie urządzone wnętrza z oryginalnymi schodami
Fot. Mateusz Kowalik
Najbardziej podoba mi się salon z dużymi oknami i otwartą kuchnią. Tu dzieje się całe nasze życie i to właśnie tu spędzamy najwięcej czasu. Uwielbiam takie lekko minimalistyczne wnętrza z odrobiną surowości. Kontrastujące z betonowym sufitem ciepłe drewno, spieki kwarcowe, stal i kamień. To wszystko w swojej prostocie jest bardzo ponadczasowe i nie daje odczucia przytłoczenia. Obecnie jest też świetnym tłem pod wszechobecne leżące, kolorowe dziecięce zabawki, samochody, klocki mojego syna. Goście najpierw zwracają uwagę na przestrzeń, następnie rzuca im się w oczy połączenie materiałów, z jakich wykonana jest zabudowa w kuchni i salonie, młotkowany beton na ścianie i dająca wytchnienie zieleń za oknami – mówi o swoim domu Julia.
W sypialni uwagę przyciągają ocieplające wystrój dodatki
Fot. Mateusz Kowalik
Centralnym elementem pomieszczenia jest segmentowa sofa Tufty Time projektu Patricii Urquioli dla B&B Italia. W pokoju wypoczynkowym nie brakuje przyciągających wzrok dodatków. Jednym z nich jest ikoniczny fotel Big Mama B&B Italia, który doczekał się roli w filmie o Jamsie Bondzie „Diamenty są wieczne” z Seanem Connery w roli głównej. Surowe wnętrze salonu połączonego z kuchnią ociepla drewniana podłoga. Unikalnego stylu nadaje zastosowanie spieków kwarcowych.
W salonie znajduje się fotel, który doczekał się roli w filmie o Jamesie Bondzie
Fot. Mateusz Kowalik
W projekcie domu bardzo starannie przemyślano obecność materiałów wykończeniowych i kolorów. Sercem kuchni stała się wyspa wykończona odpornym na wszelkie uszkodzenia spiekiem. Materiał ten charakteryzuje się wysoką odpornością na przebarwienia, zarysowania i ścieranie oraz wysoką i niską temperaturę, pięknie współgrając przy okazji ze słońcem, dostającym się do wnętrza kuchni. Materiał ten został wcześniej użyty m.in. przez Daniela Libeskinda w projekcie prawie 6-metrowej rzeźby, prezentowanej na Biennale Architektury w Wenecji. W tym projekcie spiek stworzył głębię na ścianie pomiędzy górną i dolną zabudową kuchenną, optycznie ją powiększając. Wyraźny podział otwartej przestrzeni między salonem i kuchnią wprowadza także ponad 2.5 metrowa wyspa. Cieńszą wersję spieku zastosowano na okładziny szafek w salonie oraz na wyspie kuchennej.
Sercem kuchni stała się wyspa odpornym na wszelkie uszkodzenia spiekiem
Fot. Mateusz Kowalik
By nie zaburzyć otwartej przestrzeni, prywatne pomieszczenia takie jak sypialnia i pokój syna Julii- Bastiana, znajdują się na piętrze. Wnętrze sypialni jest bardzo minimalistyczne i surowe. Dominują w nim beże, szarości i brązy. Całą ścianę zajmuje częściowo przeszklona zabudowana szafa. Jedynymi meblami są tapicerowane łóżko oraz kamienne stoliki boczne. Uwagę przyciągają ocieplające wystrój dodatki, puszysty dywan oraz narzuta w stylu boho. Tutaj również pojawia się spiek. Tym razem w wersji oryginalnej ściany wykonanej z wielkoformatowej płyty.
Wnętrze sypialni jest bardzo minimalistyczne i surowe
Fot. Mateusz Kowalik