Gaming jest jednym z najpopularniejszych hobby świecie. Wedle szacunków nawet 3,3 miliarda osób na świecie regularnie spędza czas, grając. Nic więc dziwnego, że firmy produkujące wyposażenie wnętrz tworzą kolekcje dedykowane tej grupie odbiorców. Co powinno znaleźć się w pokoju gracza? Mamy dla Was 5 propozycji!
IKEA stworzyła specjalną kolekcję dla fanów gamingu
© IKEA
Dla zapalonych gamerów i okazjonalnych graczy
IKEA wypuściła właśnie kolekcję BRÄNNBOLL. Wyposażenie dla graczy opiera się na pierwszej w historii serii mebli zaprojektowanej przez firmę wspólnie z Republic of Gamers w 2021 roku.
- Ta kolekcja to więcej niż meble. To kompleksowe rozwiązanie, które zaspokaja wszystkie potrzeby związane z gamingiem. Przemyślane w najdrobniejszych szczegółach meble są tak wszechstronne, że spodobają się zarówno wytrawnym graczom, jak i osobom bawiącym się grami tylko od czasu do czasu – mówi projektantka Anna-Maria Nilsson.
Kolekcję wyróżnia wielofunkcyjność. Wszystkie elementy można z łatwością prestawiać i adaptować do indywidualnych potrzeb. Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się rozgrywką w dowolnej przestrzeni oraz szybko zmodyfikować układ do wykonywania innych czynności takich jak odpoczynek czy relaks z książką. Przyjrzyjmy się zatem najciekawszym elementom kolekcji BRÄNNBOLL.
Kolekcja została stworzona tak, aby spełniać potrzeby zarówno zapalonych, jak i okazjonalnych graczy
© IKEA
Fotel (nie tylko) gamingowy
Kto powiedział, że krzesła gamingowe muszą przypominać fotele biurowe? Mebel z kolekcji BRÄNNBOLL przywodzi na myśl raczej designerski szezlong. Po rozłożeniu poduszek możemy wygodnie ułożyć się na nim w pozycji półleżącej. Mocna rama ze stali węglowej zapewnia długie lata wygodnego i stabilnego siedzenia, natomiast odchylone oparcie pozwala zachować komfortową pozycję podczas gry. Co więcej, dzięki kółkom, w łatwy sposób i bez większego wysiłku, przestawimy go w ulubione miejsce.
Po rozłożeniu poduszek możemy ułożyć się na fotelu w pozycji półleżącej
© IKEA
Stacja gamingowa
Sprzęt do grania nie komponuje się z resztą wystroju? To nie problem! Stacja gamingowa składająca się z blatu, miejsca na krzesło i półki na sprzęt zapewnia odosobnione, spokojne miejsce do rozgrywki, pracy lub nauki. Kiedy jednak nie jest ono używane, wystarczy zamknąć drzwi stacji, aby zamienić ją w szafę, skrywającą nie tylko wszelką elektronikę, ale nawet krzesło!
Jeśli komputer nie jest akurat używany, sprzęt można z łatwością ukryć w szafie
© IKEA
Dmuchany fotel gamingowy
Fotel w kształcie obwarzanka może posłużyć jako dodatkowe siedzisko do grania dla znajomych lub rodzeństwa albo po prostu miejsce do odpoczynku. Za pomocą dołączonej w zestawie pompki możesz szybko nadmuchać fotel, a następnie zawiesić go na ścianie dzięki tylnej pętelce. W ten sposób siedzisko nie zajmuje dużo miejsca, a jednocześnie jest zawsze łatwo dostępne. Dostępne w dwóch żywych kolorach (zielonym i pomarańczowym) świetnie sprawdzi się w szczególności do pokoju nastolatka.
Dmuchany fotel gamingowy składa się z dwóch części
© IKEA
Siedzisko można zawiesić za pomocą specjalnej pętelki
© IKEA
Regał na kółkach
Konsole, kontrolery, słuchawki... Kolekcje prawdziwego gracza stale się powiększa. Jak ją uporządkować? Z pomocą przychodzi funkcjonalny regał. Dołączone do zestawu elastyczne paski, haki, uchwyty i boczna przegroda pomagają uporządkować sprzęt i kable, dzięki czemu szybko znajdziemy to, co potrzebne. Przegrodę można zamontować poziomo lub pionowo, co sprawia, że mebel łatwo dostosować do indywidualnej kolekcji. Dodatkowo, otwory w panelach bocznych zapewniają dobrą wentylację, co zapobiega przegrzaniu.
Elastyczne paski, haki, uchwyty i boczna przegroda pozwalają uporządkować sprzęt
© IKEA
Pudełko na drobiazgi
Kosz czy stojak? Jedno i drugie! Filcowe pudełko to idealne rozwiązanie do przechowywania akcesoriów do grania. Pokrywka chroni zawartość przed kurzem, a praktyczne składane uchwyty sprawiają, że z łatwością przeniesiemy kosz w dowolne miejsce.
Praktyczne rączki ułatwiają przenoszenie kosza w dowolne miejsce
© IKEA
Po rozłożeniu i opuszczeniu żółte „rączki” pełnią funkcję stojaka, umożliwiając łatwy dostęp do przechowywanych rzeczy nawet podczas zaciętej rozgrywki.
Po rozłożeniu rączki pełnią funkcję stojaka
© IKEA
Urządzasz mieszkanie? Mamy dla Ciebie więcej inspiracji!
Opracowanie: KATARZYNA SZOSTAK