Łazienka projektu Jakuba Ratajskiego z pracowni ProstoKąt to intrygująca interpretacja absolutnej klasyki. Czerń i biel przeplatają się tu ze sobą, tworząc przykuwającą oko aranżację.
Na podłodze znajdziemy płytki z asymetrycznym wzorem
© Radaway
Czarno-biała łazienka to klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody. Taka aranżacja skupia się przede wszystkim na umiejętnym balansowaniu tymi przeciwstawnymi barwami tak, by zapanował pomiędzy nimi balans. Tego rodzaju harmonijną elegancję odnajdziemy w projekcie architekta Jakuba Ratajskiego z pracowni ProstoKąt.
-To miało być typowo męskie wnętrze. Dlatego zastosowałem duochromatyczne rozwiązanie, czyli przeplatanie się czerni i bieli w aranżacji całego mieszkania, a łazienka miała być z nim spójna stylistycznie – mówi architekt.
Wielkoformatowe płyty na ścianie tworzą jednolity efekt
© Radaway
Na ścianach łazienki zastosowane zostały wielkoformatowe płyty tworzące efekt jednolitych płaszczyzn. Z kolei na podłodze znajdziemy klasyczny format płytek z asymetrycznym biało-czarnym wzorem. Dzięki temu wnętrze nabiera dynamiki. Białe płytki na ścianie wyznaczają również strefę prysznica.
We wnętrzu znajdziemy urządzenia łazienkowe w obu barwach
© Radaway
Czerń i biel odnajdziemy również w urządzeniach łazienkowych. Jest to ciekawe rozwiązanie, ponieważ w większości projektów, nawet jeśli aranżacja pomieszczenia łączy kilka kolorów, całość armatury pozostaje w jednej barwie. Tutaj znajdziemy jednak połączenie czarnych elementów w postaci kabiny prysznicowej oraz baterii z umywalką i toaletą w odcieniu bieli. Szczególnie ciekawie wygląda wspomniana biała umywalka w połączeniu z czarną szafką. Taki kontrast powoduje, że umywalka wydaje się zatapiać w ciemnym blacie.
Architekt postawił na duochromatyczne rozwiązanie
© Radaway
Urządzasz łazienkę? Mamy dla Ciebie więcej inspiracji! Kliknij TUTAJ
Opracowanie: KATARZYNA SZOSTAK