Dach twoich marzeń z blachodachówki
Blachodachówka na dach
Blaszane pokrycia dachowe od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością, przede wszystkim ze względu duże wzornictwo kształtów oraz kolorów, dzięki czemu umożliwiają realizację nawet najśmielszych projektów, a także tradycyjnych dworkowych domów.
Blachodachówka FIORD
© BLACHY PRUSZYŃSKI
Są także stosunkowo oszczędnym wyborem, zachowującym przy tym trwałość i wytrzymałość – co potwierdza długa gwarancja (do 50 lat). Niewątpliwą zaletą pokryć z blachy jest również łatwość montażu, a co za tym idzie eliminacja błędów wykonawczych.
Ze względu na swój niewielki ciężar mogą być układane zarówno na nowych, mocnych więźbach dachowych, jak i tych osłabionych kilkudziesięcioletnim upływem czasu.
Różnorodność oferty
Blachodachówki produkowane są ze stalowej blachy, z obu stron ocynkowanej i dodatkowo pokrytej lakierem oraz powłokami ochronnymi, które zwiększają odporność pokrycia na korozję, promieniowanie UV, zarysowania czy uszkodzenia mechaniczne.
© BLACHY PRUSZYŃSKI
Dostępne są w wielu kolorach, tym samym spełniając nawet najbardziej wyrafinowane wymagania inwestorów i przetłoczeniach – zaczynając od tradycyjnych przypominających tradycyjną blachodachówkę (np. RUBIN czy SZAFIR), poprzez finezyjne wariacje (np. LOARA), kończąc na blachodachówce w stylu skandynawskim (FIORD). Możemy wybierać wśród blachodachówek ciętych na wymiar lub panelowych.
Sprawdzą się przy dachach prostych, jedno– lub dwupołaciowych. Oczywiście możemy je układać na dachach mocno rozbudowanych, jednak w tym przypadku musimy liczyć się z dużą ilością odpadów, będą więc po prostu nieekonomiczne. Natomiast blachodachówki panelowe mają postać małych arkuszy i właśnie te pokrycia polecane są na skomplikowane dachy, chociaż świetnie sprawdzą się również na dachach prostych.
Blachodachówka FIORD
© BLACHY PRUSZYŃSKI
Blacha na rąbek stojący – nowoczesne panele
Obecnie popularność zdobywają panele dachowe na rąbek – rąbek jest już odpowiednio wyprofilowany w fabryce. Montaż pokrycia dachowego przebiega szybko, ponieważ panele łączy się za pomocą zamków zatrzaskowych. Panele na rąbek stojący dobieramy w zależności od nachylenia dachu.
Panele produkowane są na dowolną długość w zależności od potrzeb konkretnego dachu – szerokość jest już narzucona przez producenta pokrycia. Dzięki temu otrzymujemy jednolitą powierzchnię bez poziomych połączeń. Panele na rąbek stojący sprawdzą się jako przekrycia nowoczesnych domów, jak i zabytkowych budynków.
Panel na rąbek PD-510-T
© BLACHY PRUSZYŃSKI
Więcej informacji na stronie firmy BLACHY PRUSZYŃSKI w portalu A&B.