Czy można zamieszkać w kontenerze? W kolejnym filmie z cyklu „Domokrążcy” zobaczycie, jak wygląda życie w domu, do którego rozebrania wystarczy klucz i kilka godzin pracy.
Zainicjowany podczas festiwalu Nowy plan w Poznaniu cykl „Domokrążcy” ma to, czego oczekujemy od dobrego serialu — wciągające historie, barwnych bohaterów i piękne wnętrza. Projekt organizowany jest wspólnie przez SARP Oddział Poznań, Stowarzyszenie Punkt Wspólny, Centrum Otwarte i Fundację Made in art. Każdy z odcinków przybliża widzom i widzkom historie wyjątkowych wnętrz i ich mieszkańców.
„Domokrążcy” na wakacjach w środku miasta
Nieco ponad dwa kilometry od poznańskiego rynku znajduje się położona nad Wartą zielona enklawa — Ogród Szeląg, rosnący w obrębie Osiedla Stare Winogrady. Według pierwotnych planów w miejscu tym miał być parking, jednak dzięki inicjatywie Ewy i Zbyszka Łowżyłów w ogrodzie na Szelągu powstała świetlica, kawiarnia, pracownia ceramiczna czy ogródek społeczny. Ogród Szeląg jest miejscem spotkań, warsztatów i wydarzeń artystycznych, a przede wszystkim zieloną enklawą, która pozwala odetchnąć od miejskiego gwaru.
Mając tak ambitne plany, zapracowane małżeństwo potrzebowało lokum, w którym będzie można zarówno pracować, jak i odpoczywać — w ten sposób powstał biurodom. Łowżyłowie postawili na recykling i mobilność — zaprojektowany przez Adama Wiercińskiego budynek został więc zmontowany z... dwóch kontenerów morskich.
Zobaczcie, jak mieszka się w domu z kontenerów: