#WideorozmowyA&B
Czym są miejsca trzecie i do czego są nam potrzebne? Czy grozi im komercjalizacja? Z jakimi wyzwaniami mierzą się dziś małe i średnie miasta? O barierze wstydu, dyktaturze „wielepów”, bezpieczeństwie tożsamościowym, projektowaniu partycypacyjnym, ciągłym szukaniu nowych rozwiązań, inwestowaniu w demokrację i budowaniu relacji z profesorem Cezarym Obrachtem-Prondzyńskim, socjologiem, antropologiem i historykiem, rozmawia Ola Kloc.
Cezary Obracht-Prondzyński — profesor, kierownik Zakładu Antropologii Społecznej w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Gdańskiego i Pomorskiego Centrum Badań nad Kulturą. Prezes Instytutu Kaszubskiego i członek Rady Programowej Open Eyes Economy Summit. Jego zainteresowania badawcze dotyczą przede wszystkim problematyki Kaszub i Pomorza, uczestnictwa w kulturze, mniejszości narodowych i etnicznych, polityki regionalnej i samorządności. Autor i współautor wielu książek, artykułów naukowych, popularnonaukowych i publicystycznych.
Więcej o miejscach trzecich przeczytacie w grudniowym wydaniu A&B: Miejsca trzecie
Rozmowa odbyła się podczas Open Eyes Economy Summit 2024, wydarzenia, którego Architektura&Biznes była partnerem medialnym. Tegoroczny Kongres Ekonomii Wartości odbył się pod hasłem „Dusza Europy”.