Jak architektoniczne wizje przełożyć na rzeczywiste działania, które realnie mogą pomóc w rozwiązywaniu globalnych i lokalnych problemów? Dyskusję na ten i wiele innych tematów prowadzone będą podczas nadchodzącej, trzeciej edycji konferencji Element Urban Talks, wydarzeniu, które łączy międzynarodowe grono architektów, architektów wnętrz, architektów krajobrazu, samorządowców i aktywistów miejskich.
Tegoroczna edycja konferencji odbędzie się w dniach 29.11–1.12.2019 roku w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie. Oprócz wykładów i spotkań z projektantami z całego świata, podczas wydarzenia odbędą się także warsztaty i spacery architektoniczne. Uczestnicy i goście dyskutować będą o projektowaniu w dobie wyzwań społecznych i o języku architektury jako narzędziu opowiadania o przyszłości.
odpowiedzialność
Hasłem przewodnim tegorocznej edycji Element Urban Talks jest odpowiedzialność. To właśnie poczucie odpowiedzialności związane z myśleniem o środowisku, ludziach i ich otoczeniu powinno towarzyszyć architektom na każdym etapie projektowania — od pomysłu, aż po realizację, bo ich decyzje kształtują nie tylko dzisiejszą codzienność, ale i świat jutra.
Zaproszeni na konferencję goście i prelegenci to starannie wybrani liderzy opinii, dla których odpowiedzialność jest najważniejszym priorytetem. Wśród nich znaleźli się między innymi: Egbert Fransen, dyrektor konferencji We Make The City, Mateusz Halawa, badacz i researcher, Szymon Hanczar, projektant wnętrz, Phineas Harper, kurator Oslo Architecture Triennale 2019, Laura Traldi, dziennikarka, bloggerka designatlarge.it, Konrad Grabowiecki, Wojciech Kotecki i Jan Belina‑Brzozowski, architekci z pracowni BBGK Architekci, Maciek Rydz z pracowni JEMS Architekci, Marcin Szczelina, krytyk i kurator architektury, twórca platformy Architecture Snob oraz Zuzanna Skalska, dyrektorka Programowa Element Urban Talks i Partnerka Założycielska 360Inspiration.
od wizjonerskich idei po praktyczne rozwiązania
Główną osią programu są wykłady odbywające się na dwóch scenach — głównej, na której architekci podzielą się śmiałymi ideami i wizjonerskimi projektami i na scenie eksperckiej, gdzie omówione zostaną konkretne projekty i rozwiązania. Program wykładów uzupełniony zostanie spacerami architektonicznymi po miejscach niedostępnych na co dzień (na przykład po modernistycznym Hotelu Forum lub mieszkaniu autorki kryminałów) oraz warsztatami rozwijającymi umiejętności, które są dziś niezbędne w zawodzie architekta — kompetencje biznesowe, społeczne i warsztatowe.
© archiwum organizatorów
Więcej informacji i szczegółowy program znajdziecie na stronie internetowej wydarzenia oraz na Facebooku. Bilety dostępne są tutaj.