Już we wrześniu wrocławskie kamienice zabłysną w świetle projektorów! Kinomural to wydarzenie z pogranicza sztuk wizualnych i filmu. Jak w przypadku pierwszej edycji i w tym roku będzie można zobaczyć prace artystów z całego świata. W programie m.in. video art, performance, kino eksperymentalne i oczywiście coś dla dzieci, czyli kinomurale dla najmłodszych.
Już 19 września Wrocław ponownie zamieni się w wielkoformatową galerię sztuki. Za sprawą drugiej edycji Kinomuralu na Nadodrzu obejrzymy m.in. dzieła powstałe we współpracy z wrocławską Akademią Sztuk Pięknych oraz renomowaną uczelnią artystyczną z Chicago. W programie znalazła się też „Dobranocka”, czyli kinomurale dla najmłodszych.
Sytuacja epidemiczna zweryfikowała nasze plany, ale na szczęście dzięki Miastu Wrocław uda się w tym roku zorganizować wspaniały wieczór z projekcjami nie z tej ziemi. W sobotę, 19 września, spotykamy się po raz drugi na wrocławskim Nadodrzu — mówi Bartek Bartos, jeden z pomysłodawców Kinomuralu. Przepiękne, naznaczone historią, kamienice Nadodrza dają doskonałe możliwości projekcyjne. — Chcemy podarować ludziom naprawdę dużo frajdy. Wszyscy potrzebujemy przeżyć, które odczarują — choć na chwilę — trudną rzeczywistość epidemiczną — dodaje Bartos.
Nad muralami, które pojawią się na ścianach kamienic, od kilku miesięcy pracują studenci Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych
© materiały prasowe Kinomural
Podobnie jak podczas pierwszej odsłony wydarzenia zobaczymy prace twórców z całego świata. Ta edycja należy jednak do wyjątkowych pod względem kolaboracji artystycznych. Nad muralami, które pojawią się na ścianach kamienic, od kilku miesięcy pracują studenci Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.
Działamy również ze School of the Art Institute of Chicago — to jedna z najważniejszych szkół artystycznych w USA — zdradza Piotr Bartos odpowiedzialny za współpracę z uczelniami.
We Wrocławiu zobaczymy efekty pracy studentów, nad którymi czuwa ceniony amerykański artysta Peter Burr.
W tym roku w programie znalazła się także nowa sekcja — tuż po zmroku na ścianach kamienic pojawi się „Dobranocka”, czyli ruchome murale dla najmłodszych uczestników wydarzenia.
Podczas pierwszej edycji kinomurale na Nadodrzu obejrzało ponad 10 000 osób. Na wielkoformatowe projekcje złożyły się rozmaite formy takie jak video art, performance, kino eksperymentalne, a także instalacje audiowizualne wykorzystujące m.in. wirtualną rzeczywistość i technologię 3D. Pomysłodawcami przedsięwzięcia są Bartek, Agata i Piotr Bartos.
podczas pierwszej edycji kinomurale na Nadodrzu obejrzało ponad 10 000 osób
© materiały prasowe Kinomural