Sypialnia projektu studia Kodo jest częścią wyjątkowego wrocławskiego mieszkania. Wnętrze znajduje się w zabytkowym budynku byłego Urzędu Celnego z początków XX wieku, tuż nad Odrą.
Wyjątkowa przestrzeń
Podstawą tej nieszablonowej aranżacji jest niepowtarzalny klimat mieszkania. Jego układ, historyczne w formie okna oraz wysokie sufity, które podkreślono podwieszanymi panelami w postaci łuków. Korespondują one z owalnymi wykuszami okiennymi. Unikatowe wykończenie cegły, oryginalne strukturalne tynki wapienne, okładzina z płyt meblowych oraz nietypowe powierzchnie odbijające światło. Takie były życzenia inwestora, do których projektanci dołączyli smaczek w postaci ceglastej barwy.
W centralnym miejscu nad łóżkiem znajduje się lustro Rondo Oskara Zięty
© KODO
Komfort i ciekawa forma
Sypialnia jest przestronna i jasna. Zastosowano tutaj stonowaną kolorystykę brązów i beżów, złamanych jedynie ceglastą barwą drzwi wejściowych. Centralnym punktem sypialni jest duże, komfortowe łóżko. Jego ciemny, czekoladowy kolor został dopasowany do zabudowy drewnianej tworzącej szafki nocne o wyjątkowej formie. Warto zwrócić uwagę na dekoracyjną ścianę za łóżkiem. Zastosowano na niej specjalną zaprawę wapienną. Tworzy ona surowy, lecz zdobny efekt.
Ceglaste drzwi oraz kable lampek dodają wnętrzu nutkę koloru
© KODO
Nietuzinkowe dodatki
Niepowtarzalny klimat tej przestrzeni to również zasługa unikatowych dodatków. Na pierwszym planie mamy sprzęty i dekoracje marki Zięta Studio. Słynne lustro Rondo oraz stołek Plopp dodają wnętrzu designerskiego sznytu. W niedosłowny sposób odbijają one otoczenie, kreując niemal odmienną rzeczywistość. Uzupełnia je nieszablonowe oświetlenie. Jednym z nielicznych barwnych elementów sypialni są ceglaste kable dwóch wiszących lampek.
Ściana za łóżkiem została ozdobiona specjalnym tynkiem
© KODO
Urządzasz mieszkanie? Mamy dla Ciebie więcej inspiracji! Kliknij TUTAJ