Zobacz w portalu A&B!
PORTA PRO - strefa Architekta
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

#NOWE TRENDY W ARCHITEKTURZE. Cykl rozmów LIVE

07 lutego '22

Rozmowy LIVE z cyklu
#NOWE TRENDY W ARCHITEKTURZE

 

Transmisje online dostępne na naszych kanałach

Facebook          Facebook

 

Jakie zmiany przyniósł pandemiczny czas? Z jakimi wyzwaniami musimy się mierzyć? Rozpoczynamy cykl rozmów LIVE#NOWE TRENDY W ARCHITEKTURZE z najlepszymi projektantami, którzy na podstawie własnej praktyki projektowej opowiedzą, jak wdrażać zmiany, co one przynoszą i jaki jest ich bilans w zurbanizowanych przestrzeniach.

partnerzy spotkania

Partnerzy spotkania

okres wielkich zmian

Ostatnie trzy lata to okres wielkich zmian i przesunięć znaczeń. Inaczej podchodzimy do projektowania, o innych problemach dyskutujemy. Widać to zarówno światowych, jak i naszych rodzimych debatach o architekturze czy rozwoju miasta. Pandemia — bardzo trudny czas dla wielu z nas, przyniosła również pozytywne zmiany. Architektura zrównoważonego rozwoju, zieleń miejska jako infrastruktura, architektura w dobie ekonomii cyrkularnej, rozwiązania prozdrowotne to tylko niektóre z tematów, które bardzo silnie zaistniały w dyskursie architektonicznym. W naszym nowym cyklu rozmów LIVE chcemy te nowe tendencje poruszać i zgłębiać.

nowy cykl rozmów LIVE

#NOWE TRENDY W ARCHITEKTURZE będzie gościł najlepszych projektantów, którzy na podstawie własnej praktyki projektowej opowiedzą, jak wdrażać zmiany, co one przynoszą i jaki jest ich bilans w zurbanizowanych przestrzeniach. Budujemy tym samym świat oparty na wartościach i jakościowych rozwiązaniach. Chcemy się nimi dzielić z naszymi Czytelnikami i odbiorcami, chcemy pomoc kreować nowe trendy i wyjaśniać, dlaczego ich wprowadzanie służy wszystkim użytkownikom przestrzeni.

Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy czują tego ducha zmian i chcą być jego częścią. Wszyscy razem możemy zbudować nową jakość w architektonicznym świecie.

pierwsze spotkanie już w marcu

8 marca 2022 roku o godzinie 13.00 zaplanowaliśmy pierwszą rozmowę LIVE, w której zaproszeni przez nas projektanci opowiedzą na podstawie własnej praktyki projektowej, jak wdrażać zmiany, co one przynoszą i jaki jest ich bilans w zurbanizowanych przestrzeniach.

Spotkanie będzie transmitowane na żywo na YouTube oraz na Facebooku z możliwością zadawania pytań na profilu facebookowym naszego wydarzenia. Zachęcamy do zadawania pytań również przed spotkaniem i wysyłaniem ich na adres: malgosia@archibi.pl



8 marca (wtorek), godzina 13.00

Joanna RayssJakub Szczęsny

Joanna RayssJoanna Rayss — dr inż. arch. krajobrazu, ekspertka w zakresie wdrażania elementów Zielonej Infrastruktury Miasta oraz Systemów Powierzchniowej Retencji Miejskiej jako narzędzi w adaptacji do zmian klimatu. Współautorka książki „System powierzchniowej retencji miejskiej w adaptacji miast do zmian klimatu — od wizji do wdrożenia”. Autorka licznych artykułów prasowych popularyzujących tę problematykę. Pracując jako specjalistka ds. małej retencji w gdańskiej spółce komunalnej Gdańskie Wody, miała okazję wpływać na zmianę miejskiej polityki zarządzania wodą opadową w kierunku większego wykorzystania zasad ekohydrologii, ekologii miasta oraz usług ekosystemów. W latach 2009–2020 prowadziła autorską pracownię projektową Zieleniarium.
Od 2019 wspólniczka w Rayss Group, a od drugiej połowy roku 2021 także wiceprezeska zarządu spółki. Specjalizuje się w projektowaniu terenów publicznych, zieleni osiedlowej oraz rozwiązań z zakresu Nature Based Solutions i Ecosystem Based Solutions.

 

Jakub Szczęsny (Pracownia SZCZ)Jakub Szczęsny (Pracownia SZCZ) — jest pierwszym polskim architektem, którego projekt, Dom Kereta, nazywany też „najwęższym domem świata” znalazł się w kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku, a w 2018 roku włączono go do listy portalu Iconic Houses. Jakub zajmuje się projektowaniem na skraju architektury, sztuki i dizajnu pracując dla takich marek, jak Simple House, Aura by Yeti, Kompania Piwowarska i General Electric Appliances. Dużą część jego działalności stanowią projekty społeczne powstające na całym świecie, między innymi w Australii, Palestynie, Izraelu, czy Indiach. Interesują go różne skale wyzwań, od projektowania płaszczy i mikro-domów bez pozwolenia na budowę po wielkoskalowe zespoły, jak powstający właśnie w Warszawie „Implant”, największy na świecie zespół restauracyjno-usługowy wykonany z recyklowanych kontenerów morskich. W latach 1991–2001 pracował jako ilustrator prasowy i reklamowy, min. dla Playboy Polska, Fantastyki, OK America i Fluidu. Jako wykładowca wizytujący związany jest ze School of Form, ASK na WAPW i AnantU.

***

Partnerami wydarzenia # NOWE TRENDY W ARCHITEKTURZE są:

Patronat:
SARP Oddział Kraków

Głos został już oddany

okno zamknie się za 5

BIENNALE YOUNG INTERIOR DESIGNERS

VERTO®
system zawiasów samozamykających

www.simonswerk.pl
PORTA BY ME – konkurs
INSPIRACJE