#Wideorozmowy o mieście
Przedstawiamy kolejny film z cyklu krótkich wypowiedzi architektów, urbanistów, naukowców i osób związanych z architekturą i dziedzinami jej pokrewnymi „#Wideorozmowy o mieście”. Na początku, codziennie będziemy prezentować nagrania filmowe z panelu organizowanego przez Małopolską Okręgową Izbę Architektów RP w ramach Międzynarodowego Biennale Architektury Kraków 2021, a już teraz zachęcamy Was do nadsyłania kolejnych pytań, które chcielibyście abyśmy zadali ekspertom i ekspertkom (pytania możecie przesyłać na adres: kontakt@archibi.pl).
Zaproszeni przez Izbę goście poruszają zagadnienia, które można podzielić na pięć tematów: zasady rozwoju struktur miejskich, rola przestrzeni w kształtowaniu postaw społecznych, narzędzia planowania przestrzennego, rewitalizacja przestrzeni, stref i obiektów wykształcenie oraz przygotowanie i profesjonalizacja zadań.
Pytanie:
Kryzys autorytetów w XXIw. Co sprawia, że profesjonalista przestaje być postrzegany jako autorytet.
Odpowiada:
Prof. Zbigniew Nęcki — psycholog społeczny, były wieloletni dyrektor Instytutu Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Autor wielu prac z zakresu kierowania zespołami ludzkimi, technik negocjacji i psychologii biznesu. Wygłaszał referaty i prowadził wykłady w wielu akademickich ośrodkach zagranicznych, m.in. w USA, Meksyku, Indiach, Nepalu, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Finlandii. Stały uczestnik publicystycznych programów telewizyjnych i radiowych, komentator bieżących wydarzeń społecznych. Opublikował osiem książek i ponad sto artykułów z zakresu relacji międzyludzkich. Aktualnie jest dziekanem Wydziału Psychologii i Nauk Humanistycznych Krakowskiej Akademii im. A. Frycza Modrzewskiego.