W 2018 roku krakowskie biuro projektowe BE DDJM Architekci połączyło się z międzynarodowym holdingiem Baumschlager Eberle Architekten. Pracownia, kontynuując proces integracji z grupą, ogłosiła zmianę dotychczasowej nazwy na Baumschlager Eberle Architekci Kraków.
Odpowiedzialność za wprowadzenie zmian w biurze projektowym oraz zarządzanie Baumschlager Eberle Architekci Kraków sprawuje Anna Pawłowska — architektka i managerka związana wcześniej z pracowniami Artur Jasiński i Wspólnicy, Urba Architects i Iliard Achitecture & Interior Design. Jej zadaniem oprócz kierowania zespołem i współpracy z klientami jest wprowadzenie do codziennej pracy zespołu metodologii i kultury wypracowanej przez austriacki holding obecny w piętnastu lokalizacjach na całym świecie, zatrudniając ponad 250 architektów. Krakowski zespół dowodzony przez Annę Pawłowską liczy trzydzieści osób.
Zmieniamy nazwę, tak jak zrobiły to wszystkie lokalne biura stowarzyszone w holdingu na całym świecie. Jednak ważniejsze jest to, co wewnętrznie idzie za pełną identyfikacją z właścicielami z austriackiego Lustenau. Naszym celem jest przeniesienie najlepszych wzorców projektowania mądrej i zrównoważonej architektury, od lat szlifowanych przez biura należące do rodziny Baumschlager Eberle. Nasz zespół jest bardzo doświadczony w projektowaniu wymagających obiektów kultury, nieruchomości komercyjnych — szczególnie biurowych, mieszkaniowych, ale także złożonych projektów związanych z przebudową zabytków. Będziemy nadal eksplorowali te obszary projektowe, ale chcemy też mocno postawić na rozwój projektów w duchu „everyday architecture”. Interesuje nas zrównoważone projektowanie szkół, obiektów medycznych, w tym szpitali. Dzięki doświadczeniu holdingu możemy rozwijać te kompetencje, mając wsparcie kolegów z całego świata — tłumaczy Anna Pawłowska.
Pracownia Baumschlager Eberle Architekci Kraków realizuje obiekty całej Polsce, skupiając się głównie na projektach użyteczności publicznej, komercyjnych i mieszkaniowych oraz przebudowach nieruchomości zabytkowych. Ich najbardziej znane realizacje to: Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, Unity Centre w Krakowie, osiedle Murano Park w Warszawie czy zlokalizowane w zabytkowych budynkach hotele Stradom House i H15 Hotel Palace. Obecnie w trakcie realizacji są kolejne ważne i rozpoznawalne projekty biura, m.in. Europejskie Centrum Filmowe Camerimage w Toruniu (realizowane wspólnie z Baumschlager Eberle Lustenau), Krakowskie Centrum Muzyki Chichy Kącik i przebudowa krakowskiej Poczty Głównej.