Aranżacja wnętrza to koncepcja młodej gdańskiej architektki Moniki Niemiec. Za projekt wszystkich mebli, ich wykonanie i montaż odpowiada natomiast Oddział Komandor Pomorze.
Salon
W mieszkaniu znajdziemy salon z obszerną kanapą, strefą multimedialną oraz aneksem kuchennym i jadalnią z dużym stołem. Dominują tu jasne barwy frontów meblowych i drewniane blaty. Harmonijny podział na jasne elementy pionowe i drewno na powierzchniach poziomych przełamują lamele na ścianie strefy telewizyjnej oraz w przedpokoju. Szafa w salonie jest podwieszana — to jedno ze sprytnych rozwiązań, na których zależało inwestorom. Dzięki niemu robot sprzątający ma łatwy dostęp do każdego kąta. Obszerna sofa to ulubione miejsce spotkań domowników — tuż obok czteroosobowego stołu, przy którym dzieci uwielbiają odrabiać lekcje, a cała rodzina spożywa razem posiłki.
Salon
Fot. Michał Bidziuch/FotoSpark © Komandor
Kuchnia
Brak uchwytów w szafkach górnych w kuchni sprawia, że bryła mebla podkreśla minimalistyczny charakter wnętrza. Fronty są wydłużone i wychodzą poza korpus zabudowy — ułatwia to otwieranie i pozwala uniknąć odcisków palców na drzwiczkach. Szafki górne wyciągnięto aż do sufitu, co daje dodatkowe miejsce do przechowywania i zapobiega gromadzeniu się zabrudzeń, które na tej wysokości trudno usunąć.
Kuchnia z jadalnią
Fot. Michał Bidziuch/FotoSpark © Komandor
Garderoba
W mieszkaniu udało się wygospodarować przestrzeń na niewielką, ale wygodną garderobę. Przestrzeń w kształcie litery „U” podzielono symetrycznie na dwa skrzydła, po jednym dla każdego z domowników. Znalazły się tu pojemne szuflady z systemem cichego domyku oraz zestaw półek. Centralna część to wspólna strefa właścicieli przeznaczona na rzeczy wiszące. Wykorzystany został tutaj system rurowy podwieszony pod półkami. Podobnie jak w salonie, także tutaj ważne było zapewnienie swobodnego dostępu dla robota sprzątającego.
Garderoba
Fot. Michał Bidziuch/FotoSpark © Komandor
Łazienka
W łazience, uwagę zwraca szafka pod umywalką. Tak jak w innych częściach mieszkania, jest ona podwieszana, dzięki czemu sprzątanie pod nią jest łatwe. Ciemny kolor frontów odznacza się na tle szarości i bieli wykorzystanych w całości wnętrza. Drewniany dekor na blacie to nawiązanie do podobnego wykończenia w strefie dziennej. Duża szuflada skrywa wysuwany kosz na pranie. Część pod umywalką to trzy mniejsze szuflady, z miejscem na kosmetyki lub akcesoria do pielęgnacji. Między kabiną prysznicową a szafką znajduje się też wysuwny wieszak typu puzon, idealny np. na ręcznik. Strefa prysznica zaaranżowana została w ciemnych barwach — dodatkowo uzupełnionych czernią profili kabiny prysznicowej oraz opraw oświetleniowych. W strefie nad toaletą ulokowano szafkę wnękową. Boczne blendy ułatwiają jej otwieranie, tak by fronty nie były blokowane np. przez grzejnik. Zarazem udało się w ten sposób zachować harmonijny układ frontów, dzięki czemu wizualnie łazienka jest bardziej uporządkowana. Co ważne: strefa za blendami jest jak najbardziej dostępna do wykorzystania. Żaden centymetr sześcienny tu się nie marnuje.
Łazienka
Fot. Michał Bidziuch/FotoSpark © Komandor
Pralnia
Mieszkanie posiada jeszcze jedną łazienkę, z niewielką umywalką oraz toaletą. Tutaj też znajduje się domowa pralnia. Na jednej ze ścian ulokowano wysoką szafkę z symetrycznym układem frontów uchylnych. Dokładnie zlicowane z płytkami fronty posiadają wyfrezowany uchwyt. Prosty zabieg tworzy niebanalną kompozycję, za którą ulokowano pralkę i suszarkę. Zawiasy szerokokątne umożliwiają maksymalne otwarcie drzwiczek, ale zarazem nie zahaczają o toaletę czy ścianę. Brak cokołu dolnego oraz delikatnie podcięte od dołu fronty ułatwiają dostęp do zabudowy w razie awarii sprzętu.
Pralnia
Fot. Michał Bidziuch/FotoSpark © Komandor
Urządzasz mieszkanie? Mamy dla Ciebie więcej inspiracji! Kliknij TUTAJ