Idealne współczesne miejsce pracy to nie tylko przestrzeń biurowa, ale i otoczenie, w którym harmonijnie współistnieją funkcjonalność, estetyka i tak ważna w tych czasach zieleń. Projekt nowej siedziby firmy Dargo spod kreski pracowni BIURO KREACJA odzwierciedla jej zaangażowanie w pielęgnację terenów zielonych nie tylko w codziennej pracy, ale także w samym jej sercu.
zieleń
fot.: Alka Murat
Nowa siedziba firmy Dargo stanowiła niezwykle wyjątkowe wyzwanie, zarówno dla architektów, jak i dla zaangażowanego inwestora. Dargo, firma specjalizująca się w dystrybucji produktów wspierających pielęgnację terenów zielonych, zdecydowała się na ambitne przedsięwzięcie związane z przeprowadzką do nowej lokalizacji. Nic więc dziwnego, że realizację nowej siedziby powierzyli pracowni Biuro Kreacja, która odpowiadała za projekt wcześniejszej przestrzeni biurowej firmy.
projekt wayfindingu stanowi integralną część wnętrza
fot.: Alka Murat
Projekt stanowił dla nas wyzwanie, ponieważ uczestniczyliśmy w nim od samego początku, aż do samego końca inwestycji. Wąski i długi kształt budynku sprawił, że każda nasza decyzja projektowa musiała być precyzyjnie zaplanowana. Naszym celem było stworzenie miejsca, w którym architektura spełni nie tylko potrzeby biznesowe, lecz także przekaże historię i misję firmy Dargo w języku formy i przestrzeni — o projekcie mówi Dorota Terlecka, z pracowni BIURO KREACJA.
jesion w jasnym wybarwieniu widoczny jest zarówno na frontach mebli, jak i w postaci okładzin ściennych
fot.: Alka Murat
Głównymi założeniami stylistycznymi biura był minimalizm i ponadczasowe rozwiązania. Zarówno nam, jak i inwestorowi zależało na trwałości rozwiązań i nowoczesności. Trendy wnętrzarskie mają to do siebie, że po kilku latach projekty wydają się być już przestarzałe i nieaktualne. Razem z inwestorem postawiliśmy na minimalizm i prostotę, która zawsze będzie w modzie — dodaje Paula Banasik z pracowni BIURO KREACJA.
wnętrza biura
fot.: Alka Murat
Biura i przestrzenie wspólne zostały starannie zaprojektowane z uwzględnieniem dużej ilości okien i wysokich szklanych drzwi, umożliwiających swobodne przenikanie światła i dodające lekkości całej przestrzeni. Przeszklenia, poza funkcją estetyczną, doświetlają długie korytarze, nadając im przyjemny charakter. Kolorystyka projektu skoncentrowana jest wokół gamy szarości i beżu, gdzie kolory płynnie przechodzą ze ścian na sufit, kreując eleganckie, geometryczne kompozycje. Czarne detale w meblach, oświetleniu i grafice tworzą oryginalny kontrast i dodają głębi.
projekt wayfindingu stworzyła Anna Gawron
fot.: Alka Murat
Projekt uwzględnia nie tylko aspekty wizualne, lecz także funkcjonalne, co widoczne jest w szczególnym podejściu do oznakowania. Projekt wayfindingu, stworzony przez Annę Gawron, stanowi integralną część wnętrza. Przyjemne uczucie ciepła do industrialnej estetyki wprowadza drewno. Jesion w jasnym wybarwieniu widoczny jest zarówno na frontach mebli, jak i w postaci okładzin ściennych. Nieodłącznym elementem przestrzeni są również naturalne rośliny, umieszczone w każdym biurze oraz sali konferencyjnej. To nie tylko dekoracyjny dodatek, lecz także organiczny element, który nadaje wnętrzom świeżości natury i podkreśla zaangażowanie firmy w działania wspierające budowanie terenów zielonych.
jednym z kluczowych elementów architektonicznych budynku jest przeszklona klatka schodowa
fot.: Alka Murat
Jednym z kluczowych elementów architektonicznych budynku jest imponująca przeszklona klatka schodowa, stanowiąca atrakcyjny punkt widokowy zarówno dla użytkowników wnętrza, jak i przechodniów z zewnątrz. Elementy oświetlenia i panele akustyczne zostały zintegrowane z geometryczną formą budynku, przenikając przez sufit, jak i ściany. Ten efektowny zabieg nie tylko nadaje przestrzeni unikalny charakter, ale także pełni kluczową rolę w poprawie akustyki i oświetlenia, tworząc harmonijną całość.
sala konferencyjna
fot.: Alka Murat
Ostatnia kondygnacja budynku, niemal w całości pełni funkcję konferencyjną. Z myślą o potrzebach firmy, która regularnie organizuje szkolenia dla klientów, ta przestrzeń została wyjątkowo starannie zaprojektowana. Oddzielona szklaną ścianą jadalnia może być dostosowana do elastycznych potrzeb. Możliwość złożenia ściany pozwala też powiększyć przestrzeń konferencyjną. Dodatkowo sala konferencyjna wyposażona jest w aneks kuchenny, który został sprytnie ukryty za przesuwnymi frontami, dbając o estetykę i utrzymanie porządku przy codziennym użytkowaniu.
aneks kuchenny ukryty jest za przesuwnymi frontami
fot.: Alka Murat