Czy można połączyć życie w centrum wielkiego miasta ze spokojem i intymnością domowego zacisza? Architektka z pracowni Decoroom udowadnia, że tak!
W filozofii japandi
Założeniem było stworzenie wnętrza inspirowanego stylem japandi w nowoczesnym, a przy tym eleganckim wydaniu. Otwarta, czysta przestrzeń, ograniczone do minimum wyposażenie, naturalne materiały, a przede wszystkim bogata paleta barw ziemi: od beży po ciemny brąz, z akcentem zgaszonego pomarańczu. Wnętrza, choć stonowane i minimalistyczne, nie zostały pozbawione aranżacyjnych detali dodających im uroku. W każdym z pomieszczeń odnajdziemy bowiem elementy, które nadają wnętrzu charakteru i w znaczący sposób je wyróżniają. Zgodnie z duchem japandi to właśnie jeden zdecydowany akcent stylistyczny ma przyciągać uwagę, zastępując zbędne w tej konwencji dekoracje. Nie brak tu także stanowiących kanwę aranżacyjną funkcjonalnych rozwiązań, o czym najlepiej świadczą wykonane przez stolarnię Decoroom zabudowy stolarskie maksymalnie wykorzystujące potencjał mieszkania. Na pierwszy plan wysuwa się komfort i wygoda, ubrana w wysokiej jakości materiały.
Mieszkanie zostało urządzone w stylu japandi
Fot: Marek Koptyński Photography Stylizacja: Angelika Front @atmosferycznie
Funkcjonalne zmiany
Dzięki kreatywności architektki sypialnia ze zwykłego pokoju przemieniała się we wzorcowe master bedroom. Takie rozwiązanie wymagało jednak interwencji w układ mieszkania.
- Oryginalnie sypialnia była osobnym, niewielkim pomieszczeniem po lewej stronie od wejścia. Prowadził do niej długi korytarz ze schowkiem. Wyburzyliśmy więc ścianę do sypialni i niewielki kawałek ściany do schowka, tworząc ogromną sypialnię typu master bedroom z prywatnym wejściem do dużej łazienki z wanną – tłumaczy Aleksandra Miodowska z pracowni Decoroom.
Żyrandol z naturalnego materiału to nowa interpretacja klasyki
Fot: Marek Koptyński Photography Stylizacja: Angelika Front @atmosferycznie
Z głową w kwiatach
W ten sposób powstało okazałe wnętrze wypoczynkowe z prywatną łazienką i pojemną garderobą. Dominują tu kolory ziemi oraz naturalne materiały, sprzyjające wypoczynkowi. Najbardziej dekoracyjnym elementem wyposażenia jest tapeta z florystycznym motywem. Zdobi ona całą ścianę za karmelowym wezgłowiem łóżka, które, choć równie efektowne, ustępuje jej miejsca. Ciekawy kontrast dla stonowanej kolorystyki tworzą zasłony w kolorze soczystej moreli.
Najbardziej dekoracyjnym elementem jest tapeta z florystycznym motywem
Fot: Marek Koptyński Photography Stylizacja: Angelika Front @atmosferycznie
Z dbałością o detal
Zabudowa garderobiana dodaje do stylistycznej dyscypliny, zapewniając również optimum miejsca do przechowywania. Po obu stronach łóżka znajdziemy proste stoliki nocne ze złotymi detalami. Warto jednak zwrócić uwagę na lampę zawieszoną nad łóżkiem. Nowoczesna interpretacja tradycyjnego żyrandolu jest efektowna, lecz jednocześnie nie przytłacza wnętrza, ponieważ została stworzona z naturalnego materiału. W pomieszczeniu znalazło się również miejsce na małą toaletkę.
W sypialni znalazło się miejsce na toaletkę
Fot: Marek Koptyński Photography Stylizacja: Angelika Front @atmosferycznie
Urządzasz mieszkanie? Mamy dla Ciebie więcej inspiracji!
Opracowanie: KATARZYNA SZOSTAK