Projekt łączy klasykę, modernizm i polski design. Jego autorką jest Sandra Białkowska z pracowni Dobry Układ.
Kontrolowany przepych
Wnętrze miało być eleganckie, ponadczasowe i zawierać ciepły akcent kolorystyczny. Dom z rynku wtórnego został poddany gruntownej przemianie. I chociaż zachowano istniejącą kuchnię, cała reszta, a więc strefa dzienna z salonem i jadalnią, hol, sypialnie i łazienki zostały zaprojektowane na nowo. Wsłuchując się w oczekiwania inwestorów, projektantka Sandra Białkowska postawiła na styl modern classic, który wyznaczył charakter wszystkich pomieszczeń. Wybrane kolory, materiały, faktury i formy tworzą harmonijną całość, w której każdy element jest na swoim miejscu. Klasyczne i nowoczesne akcenty występują obok siebie w idealnym balansie.
Jadalnia z efektownym żyrandolem
© Dobry Układ
Nieoczywiste połączenia
Klasyczny klimat wyraźnie dominuje już w holu. Bogate sztukaterie ścienne i sufitowe oraz nawiązujące do nich frezy zdobiące skrzydła drzwi wewnętrznych. Eleganckie złote kinkiety zostały natomiast zestawione z nowoczesnymi oprawami szynowymi. Wszystko to razem daje wyjątkowy efekt.
W holu klasyczne elementy łączą się z nowoczesnymi oprawami
© Dobry Układ
Wyjątkowa oprawa
Warto zwrócić uwagę na starannie przemyślaną i dopracowaną oprawę w postaci materiałów i dekoracji. Ściana, na której znajduje się telewizor, została ozdobiona sztukaterią, złotymi listami, motywem pionowych lameli i szkłem. To wszystko tworzą misterną kompozycję.
Ściana z TV
© Dobry Układ
Mieszanka stylów
Reprezentacyjny charakter salonu oddaje zestaw mebli wypoczynkowych. Nieoczywisty, eklektyczny, ale zdecydowanie robiący wrażenie. Elegancką sofę narożną i puf z tej samej kolekcji projektantka zestawiła z fotelami. Chociaż oba meble różnią się formą, stylem i kolorystką, to jednocześnie znakomicie się zgrywają i wzajemnie równoważą. Miękka i szykowna grafitowa sofa na nóżkach idealne wpisuje się w styl modern classic. Z kolei geometryczne fotele w swych rzeźbiarskich kształtach stanowią kwintesencję modernizmu. Jak wyjaśnia autorka projektu, ich minimalistyczna forma przełamuje wszechobecny blichtr. Fotele intrygują za sprawą swojej ciekawej, zmiennej bryły. Siedzisko z podłokietnikami o optymalnej wysokości wsparte jest na obrotowej podstawie. Dzięki temu formę, która zapewnia przyjemny relaks, można łatwo dopasować do możliwości, jakie daje nam przestrzeń.
Fotele oraz stolik kawowy
© Dobry Układ
Sztuka balansu
Czarny stolik kawowy o prostej, ale wyrazistej formie pełni rolę stylistycznego łącznika. Cały zestaw, odważny i wyrafinowany zarazem, przyciąga uwagę. Stanowi świetny przykład na to, że dobry design jest nie tylko ponadczasowy, ale także znakomicie współtworzy projekty wnętrz w różnych konwencjach. Stonowane odcienie mebli tworzą świetne tło dla dekoracji i dodatków w kolorze starego złota. Efektownym akcentem jest tapeta na ścianie za kanapą, której graficzny wzór efektownie łączy wszystkie odcienie występujące w aranżacji.
Na ścianie za wypoczynkiem znajduje się zdobna tapeta
© Dobry Układ
Urządzasz mieszkanie? Mamy dla Ciebie więcej inspiracji! Kliknij TUTAJ