Inwestor lubi otaczać się błyszczącymi materiałami. Architektka Agnieszka Lesiuk z Art Design Studio stworzyła więc aranżację pełną lśniących wykończeń, szafirowych elementów i złotych detali.
Blask, złoto i szafir
Głównym założeniem projektowym było uzyskanie wnętrza nietuzinkowego, eleganckiego, a zarazem ergonomicznego.
- Życzeniem inwestora było zaprojektowanie wnętrza, które bardziej niż za aktualnymi trendami, podążałoby za jego indywidualnymi preferencjami i upodobaniami. Lubiący glam i blask właściciel, nie bał się przy tym odważnych faktur, wzorów i zaskakujących połączeń. To otworzyło spore możliwości aranżacyjne, pozwalając też dodać wnętrzom odrobinę kobiecości – opowiada architektka Agnieszka Lesiuk.
Architektka Agnieszka Lesiuk
Fot. Marcin Jezierski
Kamienny błysk
Sięgając po dekoracyjne materiały, złoto i szafir architektka stworzyła aranżację do pasowaną do potrzeb inwestora. Dekoracyjne tło stanowią tu okładziny ścienne i podłogowe wykończone na wysoki połysk. Wielkoformatowe gresy imitują użylenie kamienia. Wykończenie niebieskiej podłogi w połysku pozwoliło optycznie powiększyć przestrzeń.
Dla zrównoważenia architektka zastosowała ograniczoną ilość elementów wyposażenia. Jednym z nich jest sofa z miękkimi pikowaniami w stylu Chesterfield. Mebel utrzymany w jasnym odcieniu szarości nie przytłacza przestrzeni. Wręcz przeciwnie – dodaje jej pożądanej lekkości. Nutą ekstrawagancji są szafirowe zasłony oraz fotel w tym samym kolorze. Ich głębię wydobywają złote dodatki i oświetlenie.
Architektka użyła okładzin ściennych i podłogowych wykończonych na wysoki połysk
Fot. Marcin Jezierski
Subtelność bieli
Sofa to nie tylko miejsce do wypoczynku, ale też funkcjonalny element organizacji przestrzeni. Wyznacza ona bowiem granicę między częścią salonową i jadalnią. Wtej drugiej znajdziemy duży, rodzinny stół ze szklanym blatem, wokół którego stanęły nowoczesne, a zarazem lekkie i delikatne w formie krzesła. Wszystkie meble utrzymane są w kolorze czystej bieli, nawiązującej do wystroju znajdującej się tuż obok otwartej kuchni.
– Aneks kuchenny został zaprojektowany w taki sposób, aby nie konkurował ze strefą dzienną. W tym celu zastosowałam białe fronty szafek kuchennych i ciekawą kompozycję wzorzystej tapety na ścianie widocznej z salonu. Blat kuchenny wraz z półwyspem o subtelnym kamiennym wzorze idealnie spina koncepcję projektową salonu z kuchnią. Całość podbita została złotymi elementami, które konsekwentnie przewijają się przez całe wnętrze – wyjaśnia właścicielka pracowni Art Design Studio.
W aranżacji kuchni dominuje biel
Fot. Marcin Jezierski
Łazienki w granacie
W domu znajdują się dwie łazienki. Obie zostały wykończone w równie oryginalny sposób. Pomieszczenie z wanną to strefa relaksu. Centralnie ustawiony wolnostojący model został dodatkowo wyróżniony kolorystycznie poprzez zastosowanie granatowych płytek ze strukturą kamienia. Całość dopełnia szafirowa farba na ścianie i suficie nad wanną. Mocnym akcentem, przyciągającym wzrok, jest także szklana umywalka w odcieniu granatu, do której dobrano baterię w złotym kolorze.
Wolnostojąca wanna została wyróżniona poprzez zastosowanie granatowych płytek
Fot. Marcin Jezierski
Druga łazienka to stylistyczna kontynuacja reszty wnętrza. Złote dodatki i armatura, szafirowe okładziny ścienne, a przede wszystkim kwiecista tapeta w strefie umywalki pięknie komponują się z aranżacją innych pomieszczeń. Warto zwrócić uwagę także na złotą ceramikę.
- Druga łazienka została wyposażona w prysznic oraz kabinę składaną parawanową. Zastosowanie tego typu rozwiązania idealnie sprawdza się w małych przestrzeniach bądź kiedy zależy nam na ukryciu prysznica. Tak było przy realizacji tego projektu. Chciałam optycznie powiększyć łazienkę, a tym samym ukryć kabinę, aby wzrok odbiorcy skupiony był na pięknej kwiecistej tapecie i złotych dodatkach – zdradza architektka.
Głównym dekoracyjnym elementem drugiej łazienki jest kwiecista tapeta
Fot. Marcin Jezierski
Urządzasz mieszkanie? Mamy dla Ciebie więcej inspiracji!
Opracowanie: KATARZYNA SZOSTAK