Ogrzewanie, wentylacja, klimatyzacja – inspiracje i rozwiązania 2021
Powoli nadchodzi jesień, wieczory są coraz dłuższe i zimniejsze, swoją aktywność przenosimy do domów, spędzając w nich więcej czasu. To dobry moment, aby przyjrzeć się nowym trendom i technologiom z zakresu ogrzewania. Przebywając we wnętrzach, nie można zapomnieć o odpowiedniej wentylacji i klimatyzacji, które w znaczący sposób wpływają na zdrowy klimat i świeże powietrze pomieszczeń. Jeśli szukacie ciekawych rozwiązań i inspiracji, zapraszamy Was na przegląd propozycji dotyczących ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji.
moc grzewcza klimatyzacji
W naszej strefie klimatycznej sezon grzewczy trwa nawet do ośmiu miesięcy, dlatego producenci prześcigają się w doskonaleniu technologii, aby ekologiczne i ekonomiczne systemy klimatyzacji miały wartość dodaną np. w postaci pakietu pracy całorocznej. Dedykowane do pracy całorocznej klimatyzatory takie jak: Rotenso Mirai, Teta, Revio czy Imoto, poza chłodzeniem w upalne dni skutecznie realizują w sezonie jesienno-zimowym funkcję grzewczą, nawet w ekstremalnie niskich temperaturach do -30°C!
© Thermosilesia
zobacz więcej:
Ekonomiczne i wydajne układy Rotenso do ogrzewania i chłodzenia budynków
komfort cieplny i czyste powietrze
Współcześnie klimatyzatory są również wydajnym źródłem ogrzewania, szczególnie przydatnym w tak zwanym okresie przejściowym, jesiennym. Klimatyzatory marki HISENSE doskonale spełniają podwójną funkcję: chłodzenia lub ogrzewania, zawsze zapewniając komfort cieplny, dostosowany do pory roku i potrzeb użytkowników. Warto zwrócić uwagę na serię urządzeń ENERGY PRO, której klimatyzatory charakteryzują się najwyższą, dostępną klasą energetyczną A+++ oraz technologią HI-NANO, skutecznie hamująca aktywność bakterii i wirusów w pomieszczeniu.
© Schiessl
zdrowy klimat wnętrz
Przeciętnie spędzamy ponad trzy czwarte dnia w środowisku wewnętrznym budynków, dlatego istotne jest, aby zadbać o odpowiednią wentylację i aktywnie ją wspierać. Automatyczna wentylacja domu bez konieczności ręcznego otwierania okien staje się standardem w nowoczesnym budownictwie i przynosi poprawę komfortu i zdrowego środowiska wnętrz. Aby działała bez zarzutu, konieczna jest centralna jednostka wentylacyjna. Idealnym partnerem w tym przypadku jest naścienna jednostka o najlepszych na rynku komponentach VRC-W 400 niemieckiego producenta Stiebel Eltron.
© Stiebel Eltron
zobacz więcej:
Centralna wentylacja z rekuperacją od STIEBEL ELTRON
gotowanie bez zbędnego hałasu
Wracając po pracy, zmęczeni zgiełkiem dnia, często pragniemy spokoju i ciszy, również w kuchni podczas gotowania. Teraz, dzięki specjalnym wentylatorom dachowym Vero-150 możemy przygotować posiłki i ugotować obiad bez zbędnego hałasu i przykrych zapachów wynikających ze źle pracującej wentylacji. Montowany na zewnątrz wentylator Vero-150 firmy Uniwersal, to jednostka trzybiegowa, minimalizująca hałas emitowany przez wirnik i niewpływająca na efektywności pracy okapu kuchennego.
© Uniwersal
zobacz więcej:
Wentylator dachowy Vero-150, cicha praca okapów kuchennych
all in one
Pompy ciepła powietrze-woda, w skrócie nazywane A2W (Air to Water) nie tracą na popularności, a producenci prześcigają się w nowych rozwiązaniach technologicznych. Pośród bogatej oferty możemy wybierać między urządzeniami typu monoblok, split, oraz rozwiązaniami hybrydowymi. W ofercie firmy Schiessl Polska na szczególną uwagę zasługują pompy ciepła typu split — nazwane IWT (Integral Water Tank) lub ALL IN ONE. Dzięki umieszczeniu w jednej obudowie zbiornika CWU oraz klasycznej jednostki wewnętrznej uzyskano kompaktowe, poręczne rozwiązanie.
© Schiessl
zobacz więcej:
Pompy ciepła powietrze-woda ze zintegrowanym zbiornikiem na ciepłą wodę użytkową
technologia i oszczędność
Wybierając odpowiedni system ogrzewania, warto zwrócić uwagę na aspekty ekonomiczne i ekologiczne. Najnowsza technologia Hoval oraz zastosowanie wolnostojących, gazowych kotłów w obudowach zewnętrznych, pozwala na zaoszczędzenie energii nawet do trzydziestu procent, jest łatwa w instalacji, sterowaniu i oferuje maksymalną elastyczność w zakresie wymogów dotyczących przestrzeni. Unikalność generatorów ciepła — kotłów UltraGas® oraz UltraGas® 2 w obudowach zewnętrznych tkwi m.in. w innowacyjnej, oraz kompaktowej wolnostojącej konstrukcji.
© Hoval
wodne ogrzewanie i chłodzenie
Poszukując alternatywnych rozwiązań do ogrzewania i chłodzenia domu, warto uwzględnić nowoczesny system KARDO Waterpanel — produkowany w Polsce system wodnego ogrzewania i chłodzenia podłogowego lub ściennego. Charakteryzuje się on między innymi lekką konstrukcją i małą wysokością. KARDO Waterpanel firmy Elektra Kardo nie wymaga wykonania wylewek betonowych i związanych z tym dylatacji, a ultracienka warstwa podłogi podnosi jego wydajność. Dużą zaletą jest także prostota rozwiązania systemu, który można montować samodzielnie na zasadzie metody „zrób to sam”, bez większej wiedzy technicznej.
© Elektra Kardo
zobacz więcej:
Lekki system wodnego ogrzewania i chłodzenia podłogowego bez wylewki betonowej
artykuł sponsorowany