Nowoczesne biurowce — trendy 2023
Biurowce w ciągu ostatnich lat nie tylko nie zniknęły z planów inwestycyjnych, ale wręcz umocniły swoją pozycję. Dobra jakościowa architektura biurowa to często sekret do lepszej, nowoczesnej pracy. O nowoczesnych biurowcach i materiałach z nimi związanych przeczytacie w niniejszym artykule.
wartość dobrego materiału
Elewacja biurowca świadczy nie tylko o jego architekcie i wykonawcy, ale również o firmie, która z niego korzysta. Dobra elewacja jest jak wizytówka, stanowi nieodłączny komponent wizerunku firmy. Ciekawym przykładem elewacji jest rozwiązanie zastosowane w budynku biurowym ToHA w Tel Awiwie, wykorzystano tu 28 000 metrów kwadratowych powierzchni Dekton® firmy Cosentino.
© Cosentino
Zobacz więcej:
ToHa – budynek projektu Rona Arada i Avnera Yashara w Tel Awiwie
dostosować do miejsca
W ostatnich latach zauważalnie zmienia się styl pracy, a co za tym idzie, zmieniają się funkcja biura i oczekiwania wobec aranżacji tego typu wnętrz. Mają być przestronne, estetyczne i komfortowe, a jednocześnie zachęcające do współpracy i rozmów oraz sprzyjające skupieniu. Nie bez znaczenia jest także wymiar ekologiczny i możliwości recyklingu zużytych już materiałów. Sufity i okładziny ścienne firmy Hunter Douglas Architectural spełniają te warunki.
© Hunter Douglas
Zobacz więcej:
Biurowe przestrzenie przyszłości
jakość na lata
Tworząc przestrzenie biurowe, warto brać pod uwagę nie tylko ich dostępność czy estetykę, ale również trwałość. W przypadku elewacji narażonej na szereg czynników zewnętrznych odpowiedni materiał może przesądzić o jej trwałości. Dlatego firma AkzoNobel Powder Coatings, twórca architektonicznych farb proszkowych Interpon D, wprowadziła rozszerzony system gwarancyjny, zapewniający trwałość powłok nawet do 30 lat.
© Akzo Nobel
Zobacz więcej:
Trwałość i odpowiedzialność, z gwarancją
niepowtarzalny klimat
Szkło i aluminium w historii architektury to wciąż stosunkowo młode materiały, choć na stałe wpisały się w krajobraz nowoczesnych miast. Systemy aluminiowo-szklanych elewacji, dzięki dużej swobodzie projektowania, pozwalają na realizację śmiałych wizji projektantów. Jednym z przodujących producentów, który dostarcza systemy do realizacji najbardziej zaawansowanych technologicznie obiektów, jest ALUPROF.
© Aluprof
Zobacz więcej:
Fasady przyszłości od Aluprof
bezpieczeństwo ponad wszystko
Odpowiednio zastosowane rozwiązania w nowoczesnych biurowcach powinny dbać o bezpieczeństwo ich użytkowników — niezależnie czy chodzi o rozwiązania komunikacyjne, okna, drzwi, czy systemy zabezpieczenia dróg ewakuacyjnych. Wszystkie te elementy związane są z produktami marki Geze, która dostarcza infrastrukturę do drzwi, automatyki drzwiowej, systemów oddymiania czy utrzymania dróg ewakuacyjnych.
© Geze
Zobacz więcej:
Rozwiązania GEZE w budynkach biurowych
wygoda na każdym kroku
Komfort poruszania się po biurowcach wpływa na ich codzienne użytkowanie. Naturalne wykładziny Marmoleum od Forbo to jedne z najlepszych rozwiązań podłogowych przeznaczonych do obiektów użyteczności publicznej. Wyróżniają je takie cechy jak trwałość oraz łatwość czyszczenia i konserwacji.
© Forbo
Zobacz więcej:
Marmoleum – najlepsze naturalne rozwiązanie podłogowe
trwałość połączona z estetyką
Posadzki żywiczne są już standardem w pomieszczeniach technicznych, ale coraz częściej korzysta się z nich w biurowcach. To rozwiązanie pozwala na wykorzystanie kreatywności projektantów i dostosowanie do stylu oraz funkcji biura. Systemy posadzkowe marki Flowcrete odpowiadają różnym potrzebom i wymaganiom projektowym w nowoczesnych budynkach biurowych.
© Flowcrete