Oświetlenie, osprzęt, meble — trendy 2023
Szukając dobrych rozwiązań dla wnętrz, warto wziąć pod uwagę trzy elementy. Światło, które może definiować nasz tryb życia i samopoczucie. Osprzęt, zwiększający komfort codzienności. Meble, na których spędzamy większość czasu w domu i w pracy. O tych wszystkich elementach przeczytacie w niniejszym artykule o trendach w 2023 roku.
Bezpieczeństwo, wygoda, funkcjonalność
Wiele osób zmuszona jest do korzystania z mebli dostosowanych do ograniczeń ruchowych czy fizycznych. Łazienka, chociaż niezbędna w każdym domu, może być miejscem stwarzającym zagrożenia dla osób starszych, mających problemy ze wzrokiem czy dotkniętych niepełnosprawnością ruchową. Dlatego warto zwrócić uwagę na rozwiązania z kolekcji Comfy marki Krofam na okuciach firmy Hettich — dostosowanych do osób o ograniczonych możliwościach ruchowych.
© Hettich
Swoboda projektowa i zabawa efektem
Nasze pomysły na organizację wnętrz ostatecznie są modyfikowane przez ograniczenia technologiczne. LVM Track Light System od Nowodvorski Lighting to niskonapięciowy system szynoprzewodów magnetycznych. Obejmuje zróżnicowaną gamę modeli lamp i wszystkich niezbędnych akcesoriów do stworzenia kompletnego układu świetlnego. Systemy szynoprzewodów pozwalają na rozmieszczenie lamp w dowolnym miejscu szyny oraz na zmianę miejsca lampy wtedy, kiedy tego potrzebujemy.
Low Voltage Magnetic Track Light System
© Nowodvorski Lighting
Zobacz więcej:
Oświetlenie na życzenie – LVM Track Light System i System Cameleon
Projektowanie dla neuroróżnorodnych
Neuroróżnorodność, coraz bardziej doceniana i rozumiana we współczesnym świecie, stała się kluczowym terminem w dyskusjach na temat projektowania przestrzeni biurowych. Gdzie jedna osoba może znaleźć inspirację w otwartej, gwarnie przestrzeni biurowej, inna może potrzebować spokoju i ciszy, aby skoncentrować się i być produktywną. Tym chce kierować się firma Flokk.
© Flokk
Zobacz więcej:
Neuroróżnorodność i Projektowanie Przestrzeni Biurowych.
Łącząc światło i kolor
W przypadku oświetlenia projektanci biorą pod uwagę nie tylko barwę oraz intensywność światła, za pomocą których można kreować różne nastroje i atmosferę w pomieszczeniach, ale mogą też wybierać lampy dostępne w nieograniczonych kolorach. Zaprojektowana przez Dorotę Koziarę dla Lena Lighting linia imponuje wyszukanym designem oraz niemal nieograniczoną kolorystyką.
© Lena Lighting
Zobacz więcej:
Światło i kolor: połączenie idealne
Dostosowane do miejsca
Co to jest cargo w kuchni? Co to w ogóle jest system cargo? Jakie cargo do kuchni wybrać? Dowiedz się, dlaczego warto postawić na szafki typu cargo. Szafka z systemem cargo bez problemu pomieści duże ilości zapasów i pozwoli wygodnie je poukładać. Takie rozwiązanie proponuje firma PEKA.
© Peka
Delikatny łącznik
Łącznik to niewielka sprawa z perspektywy urządzania swoich czterech kątów. Minimalistyczna, ultra nowoczesna, a jednocześnie dyskretna i elegancka seria elektronicznych łączników dotykowych do sterowania oświetleniem, które wyposażone są w szklany panel dotykowy w kolorze białym i czarnym — takie rozwiązanie proponuje Ospel.
© Ospel
Zobacz więcej:
Sonata Touch – czuła na dotyk
Światło może być zdrowe
W dzisiejszych czasach architekci coraz częściej zdają sobie sprawę z kluczowej roli, jaką odgrywa oświetlenie w kształtowaniu wnętrz i budynków. Światło jest niezbędne do funkcjonowania w przestrzeni, ale także definiuje jej atmosferę i wpływa na samopoczucie użytkowników. To chcą zaoferować produkty firmy HSK Ledy.
© HSK Ledy
Zobacz więcej:
Zdrowe światło tworzy piękne wnętrza: Oświetlenie HSK Ledy
Światło nie musi być nudne
Tworząc miejsce zadbano o odpowiednio dobrane oświetlenie, w tym jego barwę, aby pozytywnie wpływało na komfort i samopoczucie pracowników, a jednocześnie podkreślało charakter i wystrój wnętrza. Takie rozwiązania pozwala stwarzać Trilux — tworząc je nie tylko dla przestrzeni prywatnych i biurowych, ale także dla miejsc publicznych.
© Trilux