Klimatyzacja, wentylacja, ogrzewanie, fotowoltaika – rozwiązania, trendy 2023
Klimatyzacja, wentylacja, ogrzewanie i fotowoltaika to kluczowe elementy wpływające na komfort życia oraz efektywność energetyczną naszych domów. Rozwiązania, które nie tylko zapewniają optymalne warunki, ale także są przyjazne dla środowiska i harmonijnie wpisują się w estetykę wnętrz, stanowią klucz do lepszej przyszłości. Razem odkryjmy, jakie nowości i trendy czekają nas w tej dynamicznie rozwijającej się branży. Zapraszamy na przygotowany przez nas przegląd.
jakość powietrza a samopoczucie
Obecny styl życia sprawia, że znaczna część aktywności skupia się wewnątrz budynków. Dlatego ważne jest, aby zadbać o jakość powietrza wewnątrz pomieszczeń, co wpłynie na zdrowie i poczucie naszego komfortu. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła firmy Vents to technologia, która dostarcza świeże powietrze, jednocześnie odzyskując energię cieplną. Systemy wentylacyjne pomagają utrzymać odpowiedni poziom wilgotności, temperatury oraz monitorują jakości powietrza.
© Vents
zawsze świeże powietrze
Nowoczesne i ekologiczne budownictwo musi spełniać restrykcyjne normy budowlane, w tym dotyczące skutecznej wymiany powietrza. Jednak jaką wentylację wybrać? W doborze odpowiednich systemów wentylacyjnych i rekuperatorów pomogą specjaliści z Lindab Polska, oferujący m.in. energooszczędne wentylatory Salda, rekuperatory brytyjskiej marki Vent-Axia z intuicyjnym sterownikiem, czy autorski system wentylacji rozdzielaczowej Direct Vent, jak i rury SPIRO.
© Lindab Polska
zobacz więcej:
Rekuperacja, czyli sposób na świeże powietrze w domu
blachy perforowane a wentylacja
Dzięki swoim właściwościom, takim jak prześwit i przepuszczalność powietrza, blachy perforowane firmy PERFOPOL znalazły zastosowanie w projektach wentylacji budynków, pomieszczeń i hal, przyczyniając się do poprawy jakości powietrza, efektywności energetycznej oraz estetyki projektów. Ich zaletą jest również nieskończona możliwość projektowania, co pozwala architektom eksperymentować z różnymi kolorami, wzorami i kształtami perforacji, tworząc unikalne realizacje.
© PERFOPOL
zobacz więcej:
Blachy perforowane w nowoczesnej wentylacji budynków
dofinansowanie pompy ciepła
Wybór ekologicznych urządzeń, które pracują na nasz komfort, to gwarancja życia w zgodzie z naturą, ale też długofalowe oszczędności. Poradnik dotyczący wyboru programów dofinansowania dla chcących zainstalować pompę ciepła przygotowała firma KAISAI grupy Klima-Therm, która od lat zajmuje się dostarczaniem innowacyjnych i ekologicznych urządzeń do ogrzewania, klimatyzacji i wentylacji, w tym niskoemisyjnych pomp ciepła wykorzystujących odnawialne źródła energii.
© KAISAI Klima-Therm, źródło: Adobe Stock
zobacz więcej:
Dofinansowanie do pompy ciepła – jakie masz możliwości?
oszczędne i wydajne ogrzewanie
Aby oszczędnie ogrzewać dom, warto wybrać nowoczesne i ekologiczne źródło ciepła, takie jak kocioł kondensacyjny lub pompa ciepła. Kotły kondensacyjne Termet oferują wysoką sprawność dzięki efektowi kondensacji oraz szeroki zakres modulacji mocy, co przekłada się na niższe koszty ogrzewania. Pompę ciepła Termet Heat można zintegrować z innymi źródłami ciepła, co pozwala na oszczędności energii i dbałość o środowisko.
© TERMET
zobacz więcej:
Jak oszczędnie ogrzewać dom?
nowoczesne rozwiązania
Monoblokowe pompy ciepła ułatwiają montaż i nie wymagają specjalistycznych uprawnień. System Viessmann Invisible pozwala ukryć cały system grzewczy i wentylacyjny za dekoracyjną zabudową. Natomiast kombinacja pompy ciepła z rekuperacją zapewnia efektywną wentylację, a system klimatyzacji multisplit Vitoclima 300-S pozwala na komfortowe chłodzenie wielu pomieszczeń jednocześnie. To nowoczesne rozwiązania, które łączą wydajność z oszczędnością miejsca i energii.
© Viessmann
designerska klimatyzacja
Trendy w klimatyzacji ewoluują, zwracając uwagę nie tylko na wydajność, ale także na design. Firma Toshiba oferuje klimatyzatory, które można spersonalizować za pomocą różnych materiałowych obić, co pozwala dopasować je do stylu wnętrza. Matowe wykończenie staje się coraz bardziej popularne, a firmy takie jak Daikin proponują klimatyzatory w białym i czarnym macie. Jeśli szukacie inspiracji i wskazówek jak wybrać klimatyzator, sięgnijcie po ofertę Clima Polska.
© Clima Polska
zobacz więcej:
Design w klimatyzacji – jak nowoczesne trendy zmieniają współczesne klimatyzatory?
stylowa wentylacja
DARCO Ventlab oferuje estetyczne anemostaty ASV zaprojektowane we współpracy z ERGO Design i wykonane z trwałych materiałów Te funkcjonalne elementy wentylacyjne doskonale wpisują się w nowoczesne wnętrza, zapewniając cichą pracę i łatwy montaż. Dzięki specjalnym rozwiązaniom można je montować zarówno jako nawiew, jak i wywiew powietrza. Dodatkowo anemostaty ASV mają blokadę obrotów talerzyka, eliminującą konieczność częstego dostosowywania.
© DARCO Ventlab
zobacz więcej:
Anemostaty ASV – nowa definicja stylu
modułowe grzejniki aluminiowe
Wymiana stalowych lub żeliwnych grzejników na modułowe grzejniki aluminiowe jest ekonomiczna i ekologiczna. Grzejniki aluminiowe marki KFA Armatura oszczędzają wodę i energię, nagrzewając się szybciej i oddając ciepło efektywniej. Mogą być łączone ze starymi instalacjami miedzianymi i mają długą gwarancję. Dodatkowo ich atrakcyjny design pozwala dopasować je do różnych stylów wnętrz. Grzejniki marki KFA Armatura dostępne są w wielu kolorach i kształtach.
© KFA Armatura
zobacz więcej:
Nadchodzi sezon grzewczy – wymień grzejniki i oszczędzaj!
niewidoczne z zewnątrz
Czy da się pominąć element zewnętrzny (agregat), wciąż mając funkcjonalny klimatyzator? Marka Monoklima specjalizuje się w propagowaniu i dystrybucji specyficznych klimatyzatorów pozbawionych jednostki zewnętrznej. Dostępne w ofercie produkty umożliwiają zarówno schładzanie, jak i dogrzewanie pomieszczeń w budynkach, w których jest niemożliwe lub trudne do zamontowania standardowe rozwiązanie z agregatem zewnętrznym.
© EKO-INSTAL
zobacz więcej:
MONOKLIMA — klimatyzatory niewidoczne z zewnątrz
Nowoczesna jakość
Promienniki grzewcze od Rotal są bardzo wydajne — wystarczy 43W na ogrzanie 1 metra kwadratowego. Ciepło podczerwone jest zdrowe. Ograniczone są również koszty infrastrukturalne podczas instalacji. Oszczędzamy wtedy na pracach montażowych i konserwacyjnych. To rozwiązanie bardzo proste — wystarczy podłączyć je do zasilania. Wybór odpowiedniego źródła ciepła to kluczowa rzeczy podczas urządzania swoich czterech kątów. Ciekawym rozwiązaniem są promienniki grzewcze firmy Rotal — dlaczego warto wziąć je pod uwagę podczas tworzenia swojej przestrzeni?
© Rotal