O tym, że wysuwane półki i kosze naprawdę ułatwiają korzystanie z dolnych szafek narożnych, nikogo nie trzeba już przekonywać. Dzięki nim nie tylko optymalnie wykorzystujemy przestrzeń tego mebla, ale i poprawiamy sobie dostęp do przechowywanych w nich rzeczy. Pytanie tylko, jakie systemy mamy do wyboru i które cornery sprawdzą się w konkretnych szafkach?
Kuchnia PURO Corner Comfort
© REJS
Dolne szafki narożne pojawiają się niemal w każdej kuchni. Nie sposób ich uniknąć w zabudowach o kształcie liter: L, U czy G. Czasami jest ich wręcz kilka. Mogą mieć różne wymiary i różną formę. Ogólnie można je podzielić na dwa rodzaje.
Te proste mają kształt prostokąta. Te diagonalne występują w kształcie kwadratu ze ściętym rogiem lub litery L. Mają dwa narożne boki o takiej samej długości (zazwyczaj 90 cm). Czasami montuje się w nich dwa oddzielne fronty. Czasami zaś jeden połączony odpowiednimi zawiasami.
Ale niezależnie od formy, szafki narożne zawsze są bardzo pakowne i trudno dostępne. Dlatego powszechnie montuje się w nich cornery, czyli systemy wysuwne ułatwiające dostęp do przechowywanych produktów np. zapasów albo garnków. Do wyboru jest kilka opcji.
Cornery w kształcie wysuwanych półek
Corner Optima marki REJS, czyli system składający się z dwóch ruchomych półek, to rozwiązanie przeznaczone do szafek o kształcie prostokąta. Montuje się go do boku korpusu. Półki są odpowiednio wyprofilowane i wysuwają się niezależnie od siebie. Otoczone są niewysokim relingiem, który zabezpiecza produkty przed zsunięciem się i upadkiem. Co ważne odpowiednie, wytrzymałe prowadnice pozwalają na obciążenie każdej półki do 15 kg.
Corner Optima
© REJS
Teraz Cargo Optima dostępne jest też w nowym wydaniu. – Nowy model Corner Optima REJS posiada w standardzie dodatkowy mechanizm zapewniający miękki dociąg i jeszcze bardziej komfortowy, płynny ruch każdej z półek. Wykonane z matowej płyty dno, dostępne jest w wersji lewej lub prawej.
Proponujemy je w kilku rozmiarach – do szafek o długości 800, 900 i 1000 mm, i dwóch wersjach kolorystycznych – bieli i czerni. – wyjaśnia Joanna Posadzy, Dyrektor Marketingu marki REJS.
Corner Optima detal
© REJS
Cornery w formie wysuwanych koszy
Co z diagonalnymi szafkami narożnymi? Do nich warto rozważyć systemy Corner Front i Corner Comfort REJS. Oba mechanizmy to dwa dwupoziomowe kosze proponowane do szafek o wymiarach: 800, 1000 i 1200 mm (Corner Comfort) i 900 mm (Corner Front). Oba zapewniają duże maksymalne obciążenie (na poziomie 25 kg) co umożliwia przechowywanie w nich nawet ciężkich zapasów.
Corner Optima detal
© REJS
Występują w kilku wariantach – z dnem ażurowym albo pełnym: z tworzywa lub z płyty meblowej (białej i czarnej). Dodatkowo Corner Comfort z linii Maxima PURO dostępny jest w bieli ze wstawkami szklanymi oraz czerni ze wstawkami z forniru dębowego.
Co je różni? Corner Front mocowany jest do drzwiczek szafki. Pozwala całkowicie wysunąć z korpusu jeden z dwóch dwupoziomowych koszy. Drugi w tym czasie przesuwa się z głębi szafki ku frontowi. Corner Comfort natomiast mocowany jest do korpusu. W jego przypadku na zewnątrz szafki wysunąć można oba kosze.
Corner Comfort
© REJS
Cornery w kształcie obrotowych półek
Inną opcją, którą można zastosować w szafkach narożnych na planie kwadratu są półki obrotowe. Mocuje się je na centralnie położonym drążku. Półki dostępne są w kilku kształtach. W zależności od rodzaju szafki i naszych preferencji może to być pełne koło, ¾ koła i półkole. Każda z opcji może mieć dno z drutu lub płyty meblowej w kolorze białym lub czarnym. I one dostępne są w kilku wymiarach – w zależności od kształtu m.in. 600, 690, 750, 820 cm, co pozwala dopasować je do rozmiaru szafki.
Corner Optima
© REJS
Niezależnie od tego, jaki rodzaj szafki narożnej mamy i jaki corner do niej wybierzemy, możemy mieć pewność, że system ten poprawi komfort korzystania z mebla. Już nie trzeba będzie przekładać wielu rzeczy, aby dostać się do tych w głębi, ani tracić czasu na poszukiwania. Wszystko będzie pod ręką.
Więcej informacji na stronie firmy REJS Spółka z o.o. w portalu A&B.