Flexia została zainspirowana origami, czyli japońską techniką gięcia papirusu. Flexia zachwyca wizjonerską technologią oświetleniową, zrównoważonymi materiałami a także sprytnie zintegrowanymi elementami akustycznymi. Podstawą współpracy Artemide i Mario Cucinella jest wspólna wizja poprawy jakości codziennego życia, przy jednoczesnej konsekwentnej ochronie środowiska.
lampa Flexia
© Artemide
Dzięki elastycznym i regulowalnym ramionom Flexia oferuje najwyższą wydajność świetlną i optymalną akustykę pomieszczenia. Tekstylny element akustyczny stwarza strefę o niskim poziomie hałasu, redukując pogłos w pomieszczeniu. Kształt, materiał i ciężar zostały dobrane tak, aby miały wpływ na częstotliwości ludzkiej mowy. Fascynacja powierzchnią emisyjną wykonaną z przezroczystego akrylu daje o sobie znać w momencie włączenia lampy, gdy po pomieszczeniu rozlewa się jednorodne światło. Ta niezwykła technologia, opatentowana przez Artemide, odpowiada normom UGR dla miejsc pracy.
projektant Mario Cucinella z lampą Flexia
© Artemide
Flexia to gra efemerycznych spojrzeń na pograniczu widzialnej materii, koloru i tego, co niewidzialne, a co staje się światłem — mówi Mario Cucinella.
Mimo wysokiej wydajności energetycznej lampa ma odznacza się zmniejszonym wpływem na środowisko. Możliwość sterowania emisją świetlną za pomocą aplikacji Artemide skłania użytkownika do bardziej świadomego podejścia do światła. Efekt ten podbija staranny wybór materiału. Część dźwiękochłonna składa się z włókien pochodzących z recyklingu: tkanina zewnętrzna wykonana jest w 100% z butelek PET, a panel wewnętrzny z odpadów.
lampa Flexia
© Artemide
Flexia została opracowana z myślą o poprawie jakości środowiska pracy. Jako lampa wisząca i lampa ścienna doskonale dopasowuje się do otoczenia dzięki swemu wszechstronnemu i lekkiemu designowi do każdej sytuacji oraz zapewnia akustyczny i wizualny dobrostan.
Kilka lamp może utworzyć w połączeniu pejzaż świetlny o zrównoważonej akustyce.
Więcej informacji na stronie firmy ARTEMIDE w portalu A&B.